W sobotę w moskiewskim zoo zakończył życie aligator o imieniu Saturn. Zwierzę trafiło tam w 1946 roku z powojennego Berlina. Miało 84 lata. Krążyła legenda, że gad pochodził z prywatnego zoo Adolfa Hitlera. W Moskwie uważa się ją jednak za wymysł.

Aligator o imieniu Saturn w sobotę zakończył życie w moskiewskim zoo w wieku 84 lat – podaje „Independent”. Gad został tam sprowadzony z powojennego Berlina w 1946 roku. Legenda głosi, że zwierzę pochodziło z prywatnego zoo Adolfa Hitlera, lecz w Moskwie była uważana za wymysł.

Portal podaje, że Saturn urodził się w USA około 1936 roku. Został przeniesiony do berlińskiego ogrodu zoologicznego. Podczas bombardowania Berlina w listopadzie 1943 roku uciekł z zoo. Nie wiadomo co robił przez resztę wojny. W 1946 roku został znaleziony przez żołnierzy brytyjskich i przekazany stronie radzieckiej. Wówczas narodziła się legenda sugerująca, że Saturn nie pochodził z zoo, lecz prywatnej kolekcji Adolfa Hitlera. Zdaniem administracji zoo jest to jednak mit.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Saturn spędził następne 74 lata jako jedna z najpopularniejszych atrakcji w moskiewskim zoo.

W sobotę moskiewskie zoo ogłosiło, że aligator zakończył życie.

„Staraliśmy zajmować się czcigodnym aligatorem z najwyższą starannością i uwagą” – napisał ogród zoologiczny w oświadczeniu.

Zobacz także: Naukowcy opracowali fałszywy róg nosorożca by chronić te zwierzęta

independent.co.uk / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz