W sobotę w moskiewskim zoo zakończył życie aligator o imieniu Saturn. Zwierzę trafiło tam w 1946 roku z powojennego Berlina. Miało 84 lata. Krążyła legenda, że gad pochodził z prywatnego zoo Adolfa Hitlera. W Moskwie uważa się ją jednak za wymysł.

Aligator o imieniu Saturn w sobotę zakończył życie w moskiewskim zoo w wieku 84 lat – podaje „Independent”. Gad został tam sprowadzony z powojennego Berlina w 1946 roku. Legenda głosi, że zwierzę pochodziło z prywatnego zoo Adolfa Hitlera, lecz w Moskwie była uważana za wymysł.

Portal podaje, że Saturn urodził się w USA około 1936 roku. Został przeniesiony do berlińskiego ogrodu zoologicznego. Podczas bombardowania Berlina w listopadzie 1943 roku uciekł z zoo. Nie wiadomo co robił przez resztę wojny. W 1946 roku został znaleziony przez żołnierzy brytyjskich i przekazany stronie radzieckiej. Wówczas narodziła się legenda sugerująca, że Saturn nie pochodził z zoo, lecz prywatnej kolekcji Adolfa Hitlera. Zdaniem administracji zoo jest to jednak mit.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Saturn spędził następne 74 lata jako jedna z najpopularniejszych atrakcji w moskiewskim zoo.

W sobotę moskiewskie zoo ogłosiło, że aligator zakończył życie.

„Staraliśmy zajmować się czcigodnym aligatorem z najwyższą starannością i uwagą” – napisał ogród zoologiczny w oświadczeniu.

Zobacz także: Naukowcy opracowali fałszywy róg nosorożca by chronić te zwierzęta

independent.co.uk / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz