Obywatela Białorusi uczestniczącego w konflikcie w Donbasie zatrzymano na głównym dworców kolejowym w Mińku. Podejrzany miał przy sobie broń i materiał wyuchowy.

Białoruscy milicjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który miał przy sobie dwa paszporty. „Miał torbę podróżną, był ubrany i zachowywał się w sposób zwracający uwagę” – powiedział Aleksandr Łastowski z miejskiego Urzędu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Mińsku. Jak twierdził Łastowski – „Milicjanci postanowili się zainteresować [podejrzaną osobą], ustalić tożsamość”. Uwagę funkcjonariuszy natychmiast zwróciła „kamizelka kulodporna pod kurtką”. „W trakcie dalszego przeszukania u niego był ujawniony pistolet, ładunek wybuchowy domowej roboty, dokument o tym, że jest on uczestnikiem działań bojowych operacji antyterrorystycznej na terytorium Ukrainy, dokumenty na jego nazwisko, czerwono-czarna flaga „Prawego Sektora”, kominiarka, wieloraka apratura elektroniczna” – mówił Łastowski.

Mężczyzna został aresztowany z paragrafów o nielegalne posiadanie i posługiwanie się bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.

ctv.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz