Kazachstan zaostrza kary za przestępstwo pedofilii.

Deputowani z kazaskiego Senatu uchwalili ustawę o ochronie praw dziecka. Zakłada on m. in. karę kastracji za naruszenie nietykalności seksualnej dziecka. W tym celu wprowadzono normę o obowiązkowym podjęciu działań medycznych, tj. chemicznej kastracji pedofilów.

Czym jest chemiczna kastracja? Jest to zjawisko przejściowe nastawione na zapobieganie przemocy seksualnej. Zabieg chemicznej kastracji ma charakter jednorazowego zastrzyku. Oczywiście nie znaczy to, że zastrzyk wykonany raz, będzie działał przez całe życie. Absolutnie nie. Ponadto takie działania zostaną podjęte jedynie na mocy decyzji sądu” – tłumaczy Byrganym Atitimowa z Senatu Kazachstanu.

wschodnik.pl/Novost-Kazachstan/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz