Władze chcą sprowadzić uchodźców do małej gminy Glinojeck. Mieszkańcy są temu zdecydowanie przeciwni.

Uchodźcy mają trafić do byłego hotelu „Leśny” położonego w Zygmuntowie nieopodal Glinojecka. Dzierżawca chce przyjąć 120 osób i stworzyć tam ośrodek dla uchodźców.

Gmina przeprowadziła konsultacje z mieszkańcami. Na chwilę obecną aż 80% wniosków to opinie negatywne, ludzie są zdecydowanie przeciwni powstaniu ośrodka.

Mieszkańcy są zdecydowanie przeciwni. Przekażemy opinię do Urzędu ds. uchodźców. Będziemy bronić interesów naszych mieszkańców– powiedział burmistrz miejscowości.

Ostateczną decyzję co do powstania ośrodka ma podjąć Urząd ds. Cudzoziemców.

Rdc.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz