W Brukseli usuwają flagi Izraela i zakrywają je flagami Palestyny [+VIDEO]

W sieci pojawiły się nagrania, na których nieznane osoby, najpewniej muzułmanie, usuwają flagi Izraela z miejsc upamiętniających ofiary zamachów w Brukseli lub przykrywają je flagami Palestyny.

Kamera francuskiej stacji telewizyjnej uchwyciła kobietę w hidżabie, najprawdopodobniej muzułmankę, na brukselskim placu de la Bourse, na którym upamiętniano ofiary zamachów. Widać najpierw jak podnosi flagę Palestyny, po czym przechodzi dalej. Niesiona przez nią flaga gdzieś znika (kamera nie uchwyciła, co się z nią stało), zaś ona pochyla się i usuwa flagę Izraela, już wcześniej znacznie zasłoniętą przez gruzińską. Następnie zwija ją, przewiązuje i chowa z powrotem pod flagą Gruzji, po czym spokojnie odchodzi. Dziennikarze ze studia również nie komentują całej sytuacji.

Później w sieci pojawiło się kolejne nagranie, na którym mężczyzna rozwija wyciągniętą spod spodu izraelską flagę i kładzie ją obok gruzińskiej. Palestyńska flaga nie jest nigdzie widoczna.

Z kolei inne nagranie, zapewne późniejsze, przedstawia mężczyznę, który podchodzi do innej flagi Palestyny, która zatknięta na drzewcu stoi na fladze Izraela. Ściąga ją, a następnie przykrywa flagę izraelską.

Youtube.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz