W piątek ambasada Rosji na Filipinach stanęła w płomieniach, które uszkodziły cały budynek – poinformowała Filipińska Agencja Informacyjna. Nie odnotowano zgonów ani rannych.

Jak poinformowała Filipińska Agencja Informacyjna, w piątek ambasada Rosji na Filipinach stanęła w płomieniach, które uszkodziły cały budynek. Brak informacji o przyczynie pożaru, nie odnotowano zgonów ani rannych.

Według rosyjskiego MSZ przyczyna pożaru jest wciąż badana. „Wieczorem 4 lutego w budynku ambasady rosyjskiej w Manili wybuchł poważny pożar. Nie ma ofiar ani rannych. Pracownicy i członkowie ich rodzin przebywający w ambasadzie zostali ewakuowani” – czytamy w ogłoszeniu.

W niedzielę, grupa rosyjskich wojskowych rezerwy i w stanie spoczynku zrzeszona w nieformalnym Ogólnorosyjskim Zgromadzeniu Oficerów zaapelowała do prezydenta Władimira Putina z protestem przeciw inwazji na Ukrainę. Są zdania, że wojna zagroziłaby dalszemu istnieniu Rosji.

Apel został podpisany przez szefa Ogólnorosyjskiego Zgromadzenia Oficerów, generała w stanie spoczynku Leonida Iwaszowa, znanego z poglądów nacjonalistycznych. Iwaszow kierował w latach 1996-2001 Głównym Zarządem Międzynarodowej Współpracy Wojskowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Krytykował Zachód i opowiadał się przeciwko rozszerzeniu NATO na wschód. Następnie Iwaszow był jednym z ideologów rosyjskich nacjonalistów.

Zobacz też: Ukraina: Protest w Charkowie przeciwko rosyjskiej agresji [+VIDEO]

Iwaszow oświadczył w apelu, że wojna z Ukrainą może zostać wykorzystana do utrzymania władzy. Mogłaby z kolei postawić pod znakiem zapytania “istnienie samej Rosji jako państwa”, zaś Ukraińców i Rosjan uczyniłaby na zawsze “śmiertelnymi wrogami”, pociągając wiele ofiar – ostrzegł Iwaszow.

Jego zdaniem istnieją aktualnie zagrożenia z zewnątrz dla Rosji, lecz nie są one krytyczne. “Ogółem utrzymuje się stabilność strategiczna, broń jądrowa znajduje się pod należytą kontrolą, grupy sił NATO nie są wzmacniane i nie przejawiają groźnej aktywności” – napisał.

Zobacz też: Biden wysyła kolejnych żołnierzy do Polski [+VIDEO]

Kresy.pl/PNA

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply