Informację o wysłaniu w pobliże Półwyspu Koreańskiego drugiego lotniskowca o napędzie atomowym podała telewizja CNN i południowokoreańska agencja Yonhap.

Media podały, że USS Ronald Reagan prawdopodobnie wraz z lotniskowcem USS Carl Vinson weźmie udział w manewrach na na zachodnim Pacyfiku. Według CNN, powołującej się na Pentagon pierwszy z tych okrętów, z portem macierzystym w Jokosuce w Japonii, wymieni w regionie drugą jednostkę.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Po północnokoreańskich testach rakietowych Stany Zjednoczone wysłały pod koniec kwietnia już po raz drugi w tym roku lotniskowiec USS Carl Vinson na wody koreańskie. Marynarka wojenna USA, podkreśla, że od lat w zachodniej części Oceanu Spokojnego dochodzi do patroli dwóch lotniskowców jednocześnie.

ZOBACZ TAKŻE: Korea Północna zadeklarowała gotowość do zaatakowania amerykańskiego lotniskowca atomowego

Pomimo restrykcji ONZ Korea Północna przeprowadziła w niedzielę ponownie próbny start pocisku balistycznego średniego zasięgu. Zdaniem amerykańskich ekspertów próba ta może być krokiem do celu jakim jest zbudowanie rakiety o zasięgu międzykontynentalnym.

 

USS Ronald Reagan opuścił swoją bazę w Jokosuce we wtorek. Wtedy rzecznik działającej na zachodnim Pacyfiku VII Floty USA twierdził, że jest to regularny wiosenny patrol lotniskowca, który potrwa trzy-cztery miesiące.

kresy.pl / onet.pl / cnn.com

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz