Topnieje przewaga kandydata Demokratów Joe Bidena nad ubiegającym się o reelekcję prezydentem USA Donaldem Trumpem – wynika z opublikowanego w sobotę sondażu ośrodka Morning Consult.

Przewaga kandydata Demokratów Joe Bidena nad ubiegającym się o reelekcję Donaldem Trumpem zmniejsza się po konwencji Republikanów – wynika z  sondażu ośrodka Morning Consult, który został opublikowany w sobotę – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Badanie zostało przeprowadzone w piątek, dzień po zakończeniu konwencji Partii Republikańskiej, która trwała cztery dni.

Zobacz także: Joe Biden między wyborcami a progresistami

Z sondażu wynika, że w wyścigu o fotel prezydenta USA prowadzi Biden (50 proc. poparcia), zaś Trump może liczyć na 44 proc. poparcia.

Wyniki poprzedniego badania Morning Consult, przeprowadzonego 23 sierpnia, dawały Bidenowi 52 proc., Trumpowi zaś 42 proc.

Portal Hill zauważa, że w ostatnich tygodniach maleje przewaga Bidena nad Trumpem.

Średnia wyników badań ostatnich sondaży prezydenckich, wyliczona przez portal RealClearPolitics, pokazuje, że poparcie dla Bidena wynosi 49,6 proc., a dla Trumpa – 42,5 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

PAP przypomina, że wyniki w skali całego kraju nie mają decydującego znaczenia w amerykańskim systemie politycznym. Na wynik wyborów największy wpływ mają wahające się stany, w przypadku których widać topniejącą przewagę Bidena.

Sięga ona pod koniec sierpnia 2,7 pkt procentowego – podaje Realclearpolitics. Miesiąc temu była ponad dwukrotnie wyższa.

Do wahających stanów zaliczają się m.in. Wisconsin, Michigan, Pensylwania, Karolina Północna, Floryda i Arizona.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Biden oficjalnym kandydatem Demokratów na prezydenta USA

Republikanie mają nadzieję, że podobnie jak w roku 2016, wyborcy Trumpa są niedoszacowani w sondażach. Badania firmy CloudResearch potwierdzają tę tezę. Pokazują one, że Republikanie i wyborcy niezależni ponad dwukrotnie częściej niż Demokraci ukrywają swoje prawdziwe polityczne przekonania przed ankieterami.

pap / gazetaprawna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz