USA: Nieudany test systemu obrony przeciwrakietowej

System obrony przeciwrakietowej nie zdołał zniszczyć nad Hawajami zbliżającego się celu odpalonego z samolotu.

Według anonimowych doniesień przedstawicieli amerykańskiego departamentu obrony. Pocisk SM-3 Block IIA wystrzelony z Hawajów w środę nie zdołał przechwycić wystrzelonego celu.

Oficjalnie Pentagon poinformował jedynie o przeprowadzeniu testu, nie podając informacji o sukcesie lub fiasku testu obrony przeciwrakietowej. Portal telewizji SKY News poinformował, że przedstawiciele Pentagonu i odpowiedzialnego za pocisk koncertu Raytheon badają przyczyny niepowodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Sygnał dla Korei Płn. – USA testują rakietę balistyczną Minuteman III

Jest to już drugi test systemu obrony przeciwrakietowej od czasu wzrostu napięcia pomiędzy USA a Koreą Północną, który zakończył się niepowodzeniem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W czerwcu ubiegłego roku pociski SM-3 Block uległ samozniszczeniu po przypadkowym uruchomieniu tego mechanizmu przez żołnierza odpowiedzialnego za rakiety. Portal SKY News przypomniał jednak, że udany test przeprowadzono na początku 2017 roku.

Kresy.pl / news.sky.com

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz