Instytut Gallupa opublikował we wtorek sondaż, wedle którego poparcie dla Trumpa znacząco wzrosło i wyniosło 39 proc.

Od lipca do grudnia 2017 roku poparcie dla prezydenta Trumpa wynosiła pomiędzy 35 a 38 proc. Średnie poparcie dla Trumpa pośród badanych przez pierwsze 11 miesięcy urzędowania prezydenta Stanów Zjednoczonych wyniosło 39 proc. W styczniu poparcie dla głowy państwa wynosiło 45 proc.

Dobrze o prezydenturze Trumpa wypowiada się 89 proc. wyborców Partii Republikańskiej, 34 proc. niezależnych i 9 proc. głosujących na Demokratów.

CZYTAJ TAKŻE: Bannon: republikański establishment udaje, że popiera Trumpa

Portal thehill.com zauważa, że sondaż został przeprowadzony w grudniu, po tym jak Republikanom i Donaldowi Trupowi udało się przeprowadzić przez Kongres pakiet reform podatkowych. Dodaje jednak, że nie musi to być związane z nimi, ponieważ wspierane ustawy nie znajdują szerokiego poparcia wśród Amerykanów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według sondażu opublikowanego w grudniu przez NBC News i Wall Street Journal jedynie 24 proc. Amerykanów uważało, że plan zmian w podatkach jest dobrym pomysłem.

Thehill.com podkreśla również, że Trump i republikanie w kongresie przygotowują się do obrony większości w obu izbach podczas wyborów uzupełniających jakie mają odbyć się w 2018 roku.

Kresy.pl / thehill.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz