Victoria Nuland, asystent amerykańskiego sekretarza stanu do spraw Europy i Eurazji, powiedziała, że winę za konflikt na Ukrainie ponosi Rosja, zaś na Krymie i w części Donbasu „panuje terror”.

„W czasie, gdy Ukraina buduje pokojowe, niezależne, demokratyczne państwo na 93% swojego terytorium, Krym i niektóre rejony Donbasu na Ukrainie Wschodniej cierpią od panującego terroru” – powiedziała Nuland. „Obenie Krym jest nielegalnie okupowany, zaś naruszenia praw człowieka są [tam] normą, a nie wyjątkiem” – zaznaczyła. Według przedstawicielki amerykańskiej administracji szczególnie narażeni na prześladowania są Tatarzy krymscy i Ukraińcy, którzy nie zrzekli się ukraińskiego obywatelstwa. Nuland krytycznie oceniła postawę Kremla i separatystów:

„Na Ukrainie Wschodniej Rosja i jej separatystyczne marionetki rozpętały kampanię bezprecedensowowej przemocy i grabieży” – powiedziała Nuland. Podkreśliła ona, że konflikt jest sztucznie podsycany przez Moskwę poprzez zbrojenie separatystów.

unian.net / Kresy.pl

53 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Pani Nuland,jakaż to szkodaże mieszkańcy Krymu i rejonu Donbasu dobrowolnie oddali się w szpony „panującego terroru” i nie wybrali banderdemokracji i jej praw człowieka w stylu „Sława nacji-smert woroham!”.Jeszcze większa szkoda,że nie wystąpiły o pomoc i współpracę do pracodawców Nuland.Są oni przecież zabezpieczeni przed oskarżeniami społeczności międzynarodowej nawet przy popieraniu skrajnego ukronacjonalizmu wyrażanego w akceptacji zbrodniczej ideologii OUN-UPA.To nie ktoś inny ,tylko USA podjęły współpracę z Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości z zastrzeżeniem,że nie mogą być sądzone na podstawie jakiegololwiek traktatu międzynarodowego.Opowiadanie p.Nuland o bezmiarze terroru,naruszeń praw człowieka przemocy i grabieży to banialuki o wysokim stopniu hipokryzji,charakterystycznej dla tej dyplomatki.