Amerykański producent broni wypuścił na rynek nowy karabin szturmowy z wygrawerowanym cytatem z Biblii. Broń ma służyć w walce z islamistami.
Położona na Florydzie firma Spike’s Tactical opisuje AR-15 Crusader Rifle jako lekki karabin średniej długości. Na broni wygrawerowano słowa Psalmu 144 z Biblii: „Błogosławiony jest PAN, moja skała! On zaprawia me ręce do walki, pięści moje do bitwy„.
Przy odbezpieczeniu broni umieszczono natomiast łacińskie słowa: „Pax Pacis” (Pokój), „Bellum” (Wojna) oraz „Deus Vult” (Bóg tak chce).
Rzecznik producenta broni tak tłumaczy, dlaczego akurat teraz zdecydowano się na jej produkcję:
„Od jakiegoś czasu największym zagrożeniem dla świata jest islamski terroryzm. Chcieliśmy mieć pewność, że stworzyliśmy broń, która nigdy nie będzie użyta przez muzułmańskich terrorystów do zabijania niewinnych ludzi i głoszenia ich radykalnej ideologii” – powiedział Ben Thomas ze Spike’s Tactical. „Kiedy islamski terrorysta podniesie tę broń, piorun światła powinien uderzyć i pozbawić go życia” – dodał Thomas.
Karabin kosztuje 1395 dolarów amerykańskich.




independent.co.uk/KRESY.PL





























