Drugi tydzień z rzędu USA blokuje oświadczenie Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywające do przeprowadzenia śledztwa w sprawie rozlewu krwi na granicy Strefy Gazy z Izraelem i wspierające prawa Palestyńczyków do pokojowego demonstrowania.

Ambasador Palestyny ​​przy ONZ Riyad Mansour powiedział w piątek, że 14 z 15 państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa zgodziło się przyjęcie oświadczenia przygotowanego przez Kuwejtu, ale Stany Zjednoczone je zawetowały.Mansour nazwał stanowisko USA „bardzo nieodpowiedzialnym”, zaznaczając w ten sposób mocarstwo daje Izraelczykom „zielone światło,a by kontynuować ataki na ludność cywilną”, które zaczęły się 30 marca.

ZOBACZ TAKŻE: Liczba ofiar w Strefie Gazy wzrosła do pół tysiąca

Palestyński wysłannik podkreślił, że będzie kontynuować starania o oświadczenie lub rezolucję Rady Bezpieczeństwa, sprawa zostanie przedstawiona Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ lub Radzie Praw Człowieka. Wystosowany zostanie apel do sekretarza generalnego ONZ o przeprowadzenia niezależnego dochodzenia w sprawie rozlewu krwi w Strefie Gazy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nie poddamy się – powiedział Mansour, dodając: Będziemy nadal pukać do drzwi.

Oświadczenie przegotowane przez Kuwejt było podobne do oświadczenia złożonego do w zeszłym tygodniu, które również zablokowało USA.

Oprócz wezwania do niezależnego i przejrzystego śledztwa w sprawie ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy, oświadczenie potwierdzało prawo Palestyńczyków do pokojowych protestów i wezwało wszystkie strony do zachowania powściągliwości.

Ambasador ONZ w Kuwejcie, Mansour al-Otaibi, potępił również zabijanie i ranienie przez siły izraelskie protestujących Palestyńczyków, co narusza ich niezbywalne prawa.

Raz jeszcze wzywamy Sekretarza Generalnego o niezależne i przejrzyste dochodzenia w sprawie tych incydentów. Potwierdzamy również znaczenie zapewnienia międzynarodowej ochrony Palestyńczykom – zaznaczył Kuwejtczyk.

W piątek Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCR) zaapelował do Izraela o nie używanie nadmiernej siły wobec Palestyńczyków. Według rzeczniczki UNHCR Elizabeth Throssell, do użycia broni palnej powinno dochodzić jedynie w ostateczności, a jej nieuzasadnione wykorzystanie może mieć charakter celowego zabijania ludności cywilnej.

Kresy.pl / presstv.com

USA blokuje apel ONZ o zbadanie rozlewu krwi w Strefie Gazy
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. MadMike :

    *hehe* ot widać jak na dłoni jak naprawdę wyląda sytuacja, Stany Zjednoczone które są gotowe obalać rządy, baaa.. niszczyć całe państwa w imię demokracji i praw człowieka milkną gdy sprawcą są żydzi z państwa położonego w Palestynie. Nic nowego. Dodatkowo który to już raz obnażana jest ułomność ONZ które jest równie fasadowym tworem jak nigdyś Liga Narodów.