Komisja Europejska rozważa wprowadzenie wiz wobec USA oraz Kanady w związku z tym, że państwa te utrzymują wizy wobec szeregu państw należących do Unii Europejskiej.

USA utrzymują wizy wobec obywateli Polski, Bułgarii, Cypru, Chorwacji i Rumunii. Kanada wymaga ich z kolei od Bułgarów i Rumunów. Tymczasem obywatele USA i Kanady nie potrzebują wiz by wjechać na terytorium żadnego państwa unijnego.

Telewizja Polsat News cytuje portal Politico oraz agencję Reuters, które twierdzą, że Komisja Europejska rozpocznie prace nad zaostrzeniem przepisów o ruchu granicznym w przyszłym tygodniu. Ewnetualne wizy automatycznie zaczną obowiązywać dla całej strafy Schengen. Za dwa tygodnie do Unii Europejskiej przybędzie prezydent USA Baracka Obama by negocjować układ TTIP, który ma otworzyć rynek unijnych państw na amerykańskie towary i podnieść rolę korporacji wobec państw narodowych.

polsatnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Niby logiczny zamiar,gdyż jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.Tylko pewne i tajemnicze ale:cóż takiego stało się ostatnio,że UE stała się aż tak ambitna wobec swego pryncypała?Czy to nie dalekowzroczna niemiecka przemyślność?Taka tam pancerna usmańska brygada ma się pętać po niemieckich landach? TTIP,usmański hak na Europę pogrąży ją zupełnie w morzu jankesów i żadne wizy temu nie zaprzeczą.Jeśli Burak Obama rusza tylec w tej sprawie to wie czego potzebują jego koncernowe organa.Taki zblazowany podatkowy alfons Juncker jest za cienki by zrozumieć i ochronić Europę przed TTIP.Nadzieja w szkopach,ale oni mają ten sam,chociaż konkurencyjny interes co usmańcy.Władze UE w sprawach TTIP to zwykła bladż.