Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych spotkało się z delegacją ukraińskiej Gwardii Narodowej. Miała to być wizyta kurtuazyjna.

Notatka na temat spotkania ze strony polskiej była bardzo lakoniczna. Odmiennie potraktowały to ukraińskie media, które szerzej opisały sprawę. Według nich omawiano takie kwestie jak: kontynuacja wspólnych działań, wymiana doświadczeń, wspólne szkolenia, tak oficerów sztabowych, jak i pododdziałów, rozwój bazy szkolno-materiałowej. Przypomnijmy, że w skład Gwardii Narodowej wchodzi min. batalion Donbas czy też pułk Azov. Wyżej wymienione zagadnienia mają być uwzględnione w umowie o współpracy, która ma zostać zawarta na początki sierpnia podczas wizyty polskiej delegacji w Kijowie.

Więcej o Azovie i Donbasie:

Członkowie rządowego batalionu „Azow” używają przysięgi OUN-UPA

Członek batalionu „Donbas” opowiada o zbrodniach swojego oddziału [+VIDEO]

Polska musi zginąć – pisze wolontariuszka pułku Azow

Izba Reprezentantów USA zablokowała pomoc dla Ukrainy, Azow nazwany neonazistami

Batalion Azow uczcił pamięć mordercy Polaków podczas marszu ulicami Lwowa [VIDEO]

112.ua/DGRSZ/KRESY.PL

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. perun
    perun :

    Ciekawe czego może dotyczyć ta „wymiana doświadczeń”. Nie zdziwiłbym się, gdyby miało to jakiś związek z planowanym w Polsce utworzeniem tzw. Gwardii Narodowej. Na tym polu z pewnością banderowskie bataliony mogą służyć swoim doświadczeniem, szczególnie w kwestii jak sterroryzować społeczeństwo. Kto wie, może to właśnie Ukraińcy znajdą masowe zatrudnienie w bojówkach tworzonych na terenie Polski. W ten sposób wszelkie oznaki buntu społecznego będą w przyszłości duszone w zarodku przez zawsze gotowe do akcji oddziały banderowskich najemników w każdym polskim powiecie.