Ukraiński serwis Unian jest oburzony tym, że na kanale TVN pokazano, kontrowersyjny ich zdaniem, dokument o Majdanie.

Telewizja TVN postanowiła pokazać znany film dokumentalny Ukraina – Maski rewolucjiopowiadający o Majdanie z innej perspektywy niż dotychczas i pokazujący negatywne elementy „rewolucji godności” takie jak udział neonazistów oraz sugerujący, że na wydarzenia na Majdanie wpływ miało USA. Film nakręcił francuski dziennikarz Paul Moreira. Ukraiński serwis jest oburzony tym, że polska telewizja zdecydowała się wyświetlić taki, ich zdaniem kłamliwy i oszczerczy, film.

Unian powołuje się na dziennikarza Newsweeka Miała Kacewicza, który potępił wyświetlenie tego filmu i nazwał to „straszeniem ludzi ukraińskim nacjonalizmem”. Kacewicz przez lata relacjonował wydarzenia na Ukrainie. Jego zdaniem film powinien być wyświetlony z odpowiednim (czytaj: prawomyślnym) komentarzem, wyjaśniającym kłamstwa reżysera.

Unian.net/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz