Straż Graniczna poinformowała, że w sobotę zatrzymano obywatela Ukrainy pod zarzutem przemytu nielegalnych imigrantów.
Jak poinformowała służba prasowa Straży Granicznej, w sobotę zatrzymano obywatela Ukrainy pod zarzutem przemytu nielegalnych imigrantów.
W dniu 01.07 do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 187 osób między innymi obywatele Somalii, Iranu – czytamy. Za pomocnictwo zatrzymano obywatela Ukrainy – przewoził 5 obywateli Etiopii.
W dn.01.07 do🇵🇱próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾187 os. m. in.ob. Somalii,Iranu,w tym 45 os.zawróciło na🇧🇾na widok patroli służb🇵🇱#PSGPłaska 2 ob.Sudanu przeprawiło się przez #Wołkuszanka#PSGDubiczeCerkiewne za pomocnictwo zatrzymano ob.Ukrainy- przewoził 5 ob. Etiopii. pic.twitter.com/5e8VrJkgzo
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) July 2, 2023
W niedzielę Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński poinformował o wysłaniu na granicę polsko-białoruską 500 funkcjonariuszy policji.
“W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią, podjąłem decyzję o wzmocnieniu naszych sił grupą 500 funkcjonariuszy Policji z oddziałów prewencji i kontrterrorystami. Dołączą oni do 5000 funkcjonariuszy Straży Granicznej i 2000 żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa tej granicy” – czytamy.
W związku z napiętą sytuacją na granicy z 🇧🇾, podjąłem decyzję o wzmocnieniu naszych sił grupą 500 funkcjonariuszy @PolskaPolicja z oddziałów prewencji i kontrterrorystami. Dołączą oni do 5000 funkcjon. @Straz_Graniczna i 2000 żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa tej granicy 🇵🇱
— Mariusz Kamiński (@Kaminski_M_) July 2, 2023
Przypomnijmy, że według prezydenta Litwy Gitanaas Nausėdy wśród migrantów z Białorusi, którzy nielegalnie przekraczają granicę, mogą znajdować się żołnierze grupy Wagnera.
„Pewnego dnia ci migranci mogą być bojownikami Wagnera. Czy jesteśmy gotowi na takie wyzwanie?” – pytał prezydent Litwy w piątek w podcaście Politico. “Nie mamy prawa wykluczać takiej możliwości” – dodał.
„Musimy zrozumieć, że nielegalna migracja lub migracja instrumentalna dokonywana przez tyranów, takich jak Aleksander Łukaszenko czy Władimir Putin, to inna migracja” – powiedział Nausėda. „To wymaga rozwiązań, które odpowiadają na taką migrację” – powiedział.
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!