Mysłowiccy policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Policja poinformowała o sprawie w poniedziałkowym komunikacie. “Policjanci z mysłowickiej patrolówki podjęli w ubiegłym tygodniu interwencję wobec 38-letniego mieszkańca Sosnowca, przy którym znaleźli podzieloną na działki marihuanę oraz amfetaminę. Jak się chwilę później okazało, obywatel Ukrainy w pokoju hotelowym na terenie Sosnowca przechowywał kolejne porcje tych narkotyków” – czytamy.

Okazało się, że mężczyzna posiadał w sumie 26 działek marihuany i 240 działek amfetaminy. “Kryminalni zatrzymali 38-latka, który trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do mysłowickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty” – informuje policja.

Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zobacz także: Gdańsk: Ukrainiec zatrzymany za kradzież rozbójniczą. Grozi mu 10 lat więzienia

Jak informowaliśmy, statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W poniedziałek Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która w lipcu znów podała statystyki dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

myslowice.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply