Poszukiwany przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie obywatel Ukrainy został zatrzymany na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Dopuścił się przestępstw związanych z praniem pieniędzy oraz fałszerstwami.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w piątek. Jak czytamy, Ukrainiec stawił się do kontroli granicznej na wylot do Dżerby (Tunezja). “W trakcie kontroli ustalono, że jego dane widnieją w bazach teleinformatycznych jako osoby poszukiwanej na podstawie postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Krakowie, w związku z popełnianiem przestępstw z art. 270 § 1 KK (fałszerstwo) oraz art. 299 § 1 i § 5 KK (pranie pieniędzy)” – podkreśla SG.

27-latek został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarządu w Krakowie.

Przeczytaj: Trzech Gruzinów i Ukrainiec zatrzymanych za rozbój w Warszawie

Na początku czerwca lubelscy policjanci zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, który poszukiwany był od 2018 r. czterema listami gończymi. Łącznie do odbycia ma karę prawie 3 lat pozbawienia wolności oraz tymczasowy areszt za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto 42-latek poszukiwany był też za oszustwo oraz przestępstwo akcyzowe.

Pod koniec maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Warszawy zatrzymali dwoje Ukraińców ściganych czerwoną notą Interpolu. Kobieta jest poszukiwana za kradzież dużej kwoty pieniędzy, a mężczyzna za napaść, porwanie, groźby, kradzież i uprowadzenie środków transportu.

slaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply