Funkcjonariusze Straży Granicznej z Warszawy zatrzymali dwoje Ukraińców ściganych czerwoną notą Interpolu. Kobieta jest poszukiwana za kradzież dużej kwoty pieniędzy, a mężczyzna za napaść, porwanie, groźby, kradzież i uprowadzenie środków transportu.

Do zatrzymań doszło we wtorek. Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Ukrainy, 22 – letnia kobieta oraz 32-letni mężczyzna. Kobieta poszukiwana jest czerwoną notą Interpolu wydaną przez władze Ukrainy w celu zatrzymania w związku z kradzieżą znacznej ilości gotówki. Ukrainka wpadła na Lotnisku Chopina, podczas kontroli paszportowej, po przylocie samolotu z Antalyi.

Do zatrzymania mężczyzny doszło natomiast na terenie Placówki Straży Granicznej w Warszawie przy ul. Taborowej, podczas rutynowego legitymowania.

“Obywatel Ukrainy stawił się w placówce, aby ustalić swoją sytuację pobytową oraz złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych systemach teleinformatycznych SG, okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpol, jako osoby poszukiwanej czerwoną notą wystawioną przez ukraińskie organy ścigania za szereg przestępstw, między innymi – napaść, porwanie, groźby, kradzież i uprowadzenie środków transportu” – podaje Straż Graniczna.

Także tydzień wcześniej Straż Graniczna zatrzymała dwóch Ukraińców, którzy próbowali wjechać do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu. Obaj mężczyźni byli poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Niedawno policjanci z Opola zatrzymali 27-letniego Ukraińca, Denysa K. Mężczyzna był poszukiwany międzynarodowym listem gończym za rozbój z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu.

Wcześniej policjanci z wydziału kryminalnego z warszawskiej Woli zatrzymali obywatela Ukrainy, poszukiwanego przez Interpol za pranie brudnych pieniędzy oraz oszustwa.

Zobacz także: Poszukiwany czerwoną notą Interpolu Ukrainiec wpadł na lotnisku w Modlinie

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply