Policja zresztowała 13 obywateli Gruzji i Ukrainy w wyniku nocnego incydentnu w Zgierzu.

Jak informuje portal Do Rzeczy, „W nocy z czwartku na piątek policja odebrała wezwanie. Obywatele skarżyli się, że grupa mężczyzn zakłóca ciszę nocną. Policjanci pojechali na miejsce i starali się wylegitymować mężczyzn, ale spotkali się z odmową i agresją z ich strony. Grupa cudzoziemców rzuciła się na funkcjonariuszy. Jeden z napastników uderzył policjanta płytą chodnikową, kolejny posłużył się taboretem. Policjanci wycofując się oddali strzały ostrzegawcze i wezwali pomoc, ale spowodowało to efekt wprost odwrotny od zamierzonego. Napastnicy z jeszcze większą determinacją zaatakowali funkcjonariuszy, którzy tym samym zostali zmuszeni do oddania strzałów w ich stronę”.

Policjancji postrzelili 3 napastników w nogi. „Trwają intensywne czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia. Poszukiwani są świadkowie. Bliższe informacje przekazane zostaną po pogłębieniu ustaleń” – powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury prok. Krzysztof Kopania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W wyniku akcji policyjnej interwencji, aresztowano 13 obywateli Ukrainy i Gruzji. Jeden policjant  został ciężko ranny i trafił do szpitala, jego życiu jednak nie zagraża niebezpieczeństwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W Lublinie pojawił się billboard wzywający Ukraińców do powrotu na Ukrainę [+FOTO]

Kresy.pl / Do Rzeczy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Gaetano :

    Z uwagi na czynną napaść na policję, z uwzględnieniem ataku zagrażającego życiu – do tałatajstwa tylko strzał kontrolny w kolano. Coraz bardziej stepowi się rozzuchwalają, a to dopiero początek. Niech nasi kibice i kibole bardziej, powiedzmy, kompleksowo zainteresują się tą sprawą.

  2. Avatar
    Gaetano :

    Kontynuując wątek policji, ze smutkiem połączonym z przerażeniem należy odnotować, że w jej szeregach mają zamiar służyć ukry. Już tworzy się licea profilowane, gdzie dzicz stanowi pewien odsetek. Takiemu stepowemu w PP, w sytuacji dwuznacznej, ręka może nie zadrgać…