Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i Państwowe Biuro Śledcze przeprowadziły wspólną operację specjalną, w wyniku której zatrzymano byłego szefa jednego z regionalnych wydziałów SBU.

Jak poinformowała w niedzielę służba prasowa SBU, Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i Państwowe Biuro Śledcze przeprowadziły wspólną operację specjalną, w wyniku której zatrzymano byłego szefa krymskiego wydziału SBU Ołeha Kulinicha.

Obecnie przygotowywane jest zawiadomienie o podejrzeniu na podstawie trzech artykułów ukraińskiego kodeksu karnego: tworzenie, zarządzanie społecznością przestępczą lub organizacją przestępczą, a także udział w niej; zdrada; pomoc w przekazaniu lub zebraniu w celu przekazania obcemu państwu, zagranicznej organizacji lub ich przedstawicielom informacji stanowiących tajemnicę państwową.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W trakcie śledztwa w postępowaniu karnym ujawniono dane, które mogą wskazywać na współpracę oskarżonego z przedstawicielami służb specjalnych Federacji Rosyjskiej. Informacje muszą zostać sprawdzone w sposób proceduralny zgodnie z normami Kodeksu postępowania karnego Ukrainy podczas postępowania przygotowawczego. Wytyczne proceduralne w tej sprawie prowadzi Biuro Prokuratora Generalnego.

„Oddzielnie podkreślamy, że jednym z głównych działań SBU jest przeciwdziałanie Służbom Specjalnym Federacji Rosyjskiej i ich próby rozbudowy sieci agencyjnej w ukraińskich organach państwowych” – czytamy na stronie.

„Zdrajcy nie mają miejsca w SBU” – zakończyła służba w komunikacie

Zobacz też: SBU: poseł Werchownej Rady tworzył prywatne firmy ochroniarskie, które miały pomóc Rosji w inwazji

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz