Ukraina buduje betonowe ogrodzenie na granicy z Białorusią. Poinformował o tym w piątek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kyryło Tymoszenko na Telegramie.

Jak poinformował w piątek na Telegramie zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kyryło Tymoszenko, Ukraina buduje betonowe ogrodzenie na granicy z Białorusi.

„Teraz na południu nasi ludzie spotykają się z naszymi wojskowymi, a na północy trwają kolejne prace – tu na granicy z Białorusią budowany jest mur. Fosa, nasyp, ogrodzenie żelbetowe z drutem kolczastym to inżynieria bariery, które budowane są na Wołyniu” – powiedział Tymoszenko.

Zobacz też: Ukraina wzmacnia granicę z Białorusią [+VIDEO]

Zaznaczył, że w ten sposób zostało już wyposażone ok. 3 km granicy. To nie wszystko, ale szczegółów nie ujawnimy”.

Według niego trwają prace w obwodach rówieńskim i żytomierskim. Ponadto Tymoszenko poinformował, że ​​w rejonach graniczących z terytorium Rosji budowane są fortyfikacje graniczne.

„Nasi strażnicy graniczni monitorują sytuację 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dysponują niezbędnym sprzętem, aby widzieć wroga z daleka. Ważne jest, aby władze regionalne i lokalne firmy systematycznie pracowały nad uporządkowaniem granicy. Wszyscy chcemy ochrony, robimy wszystko, aby powstrzymać nawet hipotetyczny napór wroga” – powiedział.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply