Straż Graniczna poinformowała w piątek, że granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 89 imigrantów.

Jak poinformowała w piątek na Twitterze Straż Graniczna, W czwartek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 89 osób. Byli to obywatele Afganistanu, Syrii, Iranu i Iraku. Dodatkowo pod zarzutem pomocnictwa zatrzymano Ukraińca i Białorusina.

W środę funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 72 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Ostatniej doby 35 cudzoziemców dostało się do naszego kraju pokonując rzeki graniczne i rozlewiska na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach, Bobrownikach i Białowieży. W rejonie Placówki SG w Narewce 11-osobowa grupa pochodziła pod barierę, lecz na widok patroli wycofała się w głąb Białorusi. Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Michałowie i Mielniku. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele: Syrii, Afganistanu, Jemenu, Iranu, Sudanu, Kongo, Egiptu, Etiopii i Kamerunu.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach zatrzymali 2 cudzoziemców, którym przedstawiono zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa niezgodnego z prawem przekraczania granicy państwowej. Obaj, ze względu na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, zostaną wydaleni z Polski pod konwojem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 2 cudzoziemców (35-letniego obywatela Gruzji oraz 22-letniego obywatela Azerbejdżanu), którzy udzielali pomocy nielegalnym migrantom w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Okazało się, że cudzoziemcy konwojowali pojazdy wiozące migrantów i ostrzegali przed prowadzonymi na trasie kontrolami Straży Granicznej lub innych służb.

Z uwagi na popełnione przestępstwo funkcjonariusze SG wszczęli postępowanie przygotowawcze i przedstawili Gruzinowi i Azerowi zarzuty. Obywatel Azerbejdżanu przyznał się do przedstawionego zarzutu i dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby wynoszący 2 lata. Natomiast obywatel Gruzji nie przyznał się do popełnienia przestępstwa, złożył jednak obszerne wyjaśnienia. Decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców do czasu skutecznego ich wydalenia pod konwojem.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply