„Sądzę, że ich twarze wystarczą, żeby bojownicy i zwolennicy Państwa Islamskiego, większość których pochodzi z regionu Kaukazu, mogła ich odnaleźć i zemścić się na nich zgodnie z prawem szariatu” – napisał na swoim profilu na Facebooku doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko.

Jak napisał doradca ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, Państwu Islamskiemu należy pomóc, aby skutecznie „mścić się na Rosjanach”.

Heraszczenko podkreślił, że dane najlepiej przekazywać serwisowi „Mirotworec”, który wcześniej publikował dane mordowanych później działaczy społecznych, identyfikowanych jako „wrogowie” obecnej władzy w Kijowie. Ukraiński urzędnik wezwał, by na tej samej stronie publikować nazwiska i adresy Rosjan walczących w Syrii.

Ostatecznie Heraszczenko usunął swój wpis po reakcji mediów.

Przeczytaj także: Dane adresowe Buzyny i Kałasznikowa upubliczniono na liście „wrogów Ukrainy” tuż przed ich śmiercią

Facebook.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    banderland to upadłe państwo nie tylko gospodarczo ale i moralnie! 14 pażdziernika przez miasta tego śmiesznego tworu przejdą bandero-nazistowskie demonstracje z pochodniami. Ciekawe, czy „nasi” politycy przyłączą się do tych „demokratycznych” ruchów. Kilku na pewno, np. gnida Koval pewnie już się szykuje