Do napadu doszło w nocy z soboty na niedzielę. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Był to kolejny atak do jakiego doszło w ciągu ostatnich miesięcy. Osoba która zginęła, to 24-letni mężczyzna który otrzymał wiele ciosów nożem. Trzy kolejne osoby: 19-letni chłopak, 30-letnia kobieta i jej 10-letni syn, również zostali ranieni nożem. Zostali oni hospitalizowani.

Ukraińska policja podała, że w związku z atakiem aresztowano siedem osób, w wieku od 16 do 18 lat. Lwowski portal Zaxid.net poinformował, że należą oni do organizacji „Trzeźwa i zła młodzież”, powiązanej z neonazistowskim ruchem Misanthropic Division.

ZOBACZ TAKŻE: Neonaziści z Misanthropic Division na wspólnym marszu z neobanderowcami we Lwowie [+FOTO]

Mer Lwowa Andrij Sadowy zapowiedział, że władze miasta przyznały ochronę zaatakowanym osobom.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Człowiek, który zginął, był dźgany nożami z jednoznacznym zamiarem zabójstwa. Mamę porżnięto za to, że próbowała ochronić swoje 10-letnie dziecko. Proszę, byście wyobrazili sobie tę scenę przed tym, jak będziecie pisali komentarze w stylu »i dobrze im tak«. Historia pokazuje, że odległość od cywilizowanej istoty ludzkiej do bezdusznej bestii jest niewielka. Bądźmy ludźmi! – napisał Sadowy na Facebooku.

Poprzednie ataki na romskie obozy miały na Ukrainie miejsce 23 maja w obwodzie tarnopolskim, 9 maja w obwodzie lwowskim oraz 7 maja i wcześniej, 22 kwietnia, w Kijowie.

kresy.pl / onet.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  franciszekk :

  Uwaga:
  Niemiecki, polsko-języczny portal blokuje zawzięcie mój komentarz na temat tego wydarzenia!
  Treść komentarza jest taka – poniżej:
  Chory ukraiński „patriotyzm” oparty na nazistowskiej doktrynie Dońcowa znowu przynosi żniwo!
  Ukraińcy molestują wkoło wszystkich tym swoim prymitywnym i chorym „patriotyzmem”, który wcześniej doprowadził do tragedii – zwyrodniałego ludobójstwa.
  „Tolerancja” i brak krytyki objawów chorego ukraińskiego „patriotyzmu” – nazizmu powoduje po czasie skutki.
  Przykładem jest umieszczenie na elewacji szkoły polskiej we Lwowie przez Radę Miasta popiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  Wielkie NIESZCZĘŚCIE w tym, że tu nie chodzi o jakiś zwykłych prostych ludzi, czy tzw. małolatów a o samorządowców wielkiego miasta, które kiedyś było centrum bogatej międzynarodowej kultury!

  • UPAdlina
   UPAdlina :

   @franciszekk Podziwiam Cię, że próbujesz pisać na tym anty-polskim polskojęzycznym ścieku „onet.pl”. Tam jest cenzura taka, jak za czasów żydo-komuny. I nie tylko tam. Większość meNdiów ‚polskich” to ściek żydo-uSSmano-banderowski. Dlatego takie komentarze jak Twoje będą blokowane, bo bandyta zza oceanu nakazuje obecnie, aby Polacy zaprzyjaźnili się ze zwyrodnialcami banderowskimi, jako jego mięso armatnie przeciw Rosji. Tfu!

 2. Avatar
  mis82 :

  @franciszekk
  Chłopie nie czytaj tego syfu!!! onet, wp i interia to g*wno! Strata twojego czasu na ten shit!!! Co do naszych rodaków, nie próbuj przekonywać ich do swojej racji bo w większości to nie rozgarnięci ludzie, którzy nie wiedzą nic poza czubkiem swojego nosa… Nie stresuj się również rezunami, to ich burdel! I to jeszcze więksi idioci od naszych rodaków!!!
  1. Jeśli jesteś młody kształć się, czytaj książki bądź dobrym obywatelem
  2. Bądź gotowy na najgorsze, kup np broń czarno-prochową (bez zezwolenia), zapisz się do „bractwa kurkowego”, pobudki albo bądź jak preppersi
  3. Odłącz TV i radio!
  Pozdrawiam