Do napadu doszło w nocy z soboty na niedzielę. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Był to kolejny atak do jakiego doszło w ciągu ostatnich miesięcy. Osoba która zginęła, to 24-letni mężczyzna który otrzymał wiele ciosów nożem. Trzy kolejne osoby: 19-letni chłopak, 30-letnia kobieta i jej 10-letni syn, również zostali ranieni nożem. Zostali oni hospitalizowani.

Ukraińska policja podała, że w związku z atakiem aresztowano siedem osób, w wieku od 16 do 18 lat. Lwowski portal Zaxid.net poinformował, że należą oni do organizacji „Trzeźwa i zła młodzież”, powiązanej z neonazistowskim ruchem Misanthropic Division.

ZOBACZ TAKŻE: Neonaziści z Misanthropic Division na wspólnym marszu z neobanderowcami we Lwowie [+FOTO]

Mer Lwowa Andrij Sadowy zapowiedział, że władze miasta przyznały ochronę zaatakowanym osobom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Człowiek, który zginął, był dźgany nożami z jednoznacznym zamiarem zabójstwa. Mamę porżnięto za to, że próbowała ochronić swoje 10-letnie dziecko. Proszę, byście wyobrazili sobie tę scenę przed tym, jak będziecie pisali komentarze w stylu »i dobrze im tak«. Historia pokazuje, że odległość od cywilizowanej istoty ludzkiej do bezdusznej bestii jest niewielka. Bądźmy ludźmi! – napisał Sadowy na Facebooku.

Poprzednie ataki na romskie obozy miały na Ukrainie miejsce 23 maja w obwodzie tarnopolskim, 9 maja w obwodzie lwowskim oraz 7 maja i wcześniej, 22 kwietnia, w Kijowie.

kresy.pl / onet.pl / zaxid.net

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. franciszekk
  franciszekk :

  Uwaga:
  Niemiecki, polsko-języczny portal blokuje zawzięcie mój komentarz na temat tego wydarzenia!
  Treść komentarza jest taka – poniżej:
  Chory ukraiński „patriotyzm” oparty na nazistowskiej doktrynie Dońcowa znowu przynosi żniwo!
  Ukraińcy molestują wkoło wszystkich tym swoim prymitywnym i chorym „patriotyzmem”, który wcześniej doprowadził do tragedii – zwyrodniałego ludobójstwa.
  „Tolerancja” i brak krytyki objawów chorego ukraińskiego „patriotyzmu” – nazizmu powoduje po czasie skutki.
  Przykładem jest umieszczenie na elewacji szkoły polskiej we Lwowie przez Radę Miasta popiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  Wielkie NIESZCZĘŚCIE w tym, że tu nie chodzi o jakiś zwykłych prostych ludzi, czy tzw. małolatów a o samorządowców wielkiego miasta, które kiedyś było centrum bogatej międzynarodowej kultury!

 2. mis82
  mis82 :

  @franciszekk
  Chłopie nie czytaj tego syfu!!! onet, wp i interia to g*wno! Strata twojego czasu na ten shit!!! Co do naszych rodaków, nie próbuj przekonywać ich do swojej racji bo w większości to nie rozgarnięci ludzie, którzy nie wiedzą nic poza czubkiem swojego nosa… Nie stresuj się również rezunami, to ich burdel! I to jeszcze więksi idioci od naszych rodaków!!!
  1. Jeśli jesteś młody kształć się, czytaj książki bądź dobrym obywatelem
  2. Bądź gotowy na najgorsze, kup np broń czarno-prochową (bez zezwolenia), zapisz się do „bractwa kurkowego”, pobudki albo bądź jak preppersi
  3. Odłącz TV i radio!
  Pozdrawiam