Zgodziliśmy się na podjęcie kroków, które zapewnią wspólną kontrolę na naszych przejściach granicznych mających na celu uproszczenie procedury przekraczania granicy dla obywateli Ukrainy i Mołdawii” – powiedział Petro Poroszenko w poniedziałek na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mołdawii Pawłem Filip w Kijowie.

Umowa dotyczy przejścia granicznego Palanca – Majaki – Udobne i wprowadzenia rewolucyjnego systemu „joint control” w Kuchurhan – powiedział Petro Poroszenko.

Ukraiński prezydent poinformował również, że w poprawę sytuacji na przejściach granicznych zostały zaangażowane fundusze europejskie. Ponadto podkreślił potrzebę zakończenia demarkacji granicy Ukrainy i Mołdowy, w tym na terenie Naddniestrza.

Czytaj również: Ukraina i Mołdawia wprowadzają kompletną blokadę Naddniestrza?

Premier Filip powiedział z kolei, że projekt wspólnej kontroli na granicy Ukrainy i Mołdowy w obszarze Palanca i innych dziedzinach był realizowany z powodzeniem. Poinformował również, że wdrażana jest poprawa infrastruktury transgranicznej i jej realizacja w zgodzie z normami europejskimi zostanie przyśpieszona.

Czytaj również: Prezydent Mołdawii, Igor Dodon odwiedził Naddniestrze

kresy.pl/ unian.ua

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz