Sejm rozpatrzył 400 poprawek z czego przegłosowano kilkadziesiąt przygotowanych przez PiS i jedną ponadpartyjną. Deficyt finansów publicznych wyniesie 2,8 proc. PKB.

Za budżetem głosowało 240 posłów, przeciw było 189, a 2 wstrzymało się od głosu. Łącznie do projektu ustawy budżetowej zostało złożonych około 400 poprawek. Posłowie wprowadzili zwiększeniu środków dla policji i ochotniczych straży pożarnych.

Dodatkowo na wniosek posłów wszystkich klubów 1,2 mln zł zarezerwowano na stworzenie Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. prof. Z.Religi.

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Modzelewski: budżet stracił od 2008 roku 500 mld złotych. „To największa grabież w historii”

Ustawa budżetowa zakłada, że deficyt w tym roku będzie mniejszy niż 41,5 mld zł. Dochody mają wynieść 355,7 mld zł, a wydatki w kwocie 397,2 mld zł. Prognozowany wzrost gospodarczy wyniesie 3,8 proc., a deficyt sektora finansów publicznych (zgodnie z metodologią Unii Europejskiej) jest planowany na poziomie 2,7 proc. PKB.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wśród wydatków zaplanowano m.in. pieniądze na kontynuację dotychczasowych, priorytetowych działań rządu w tym wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz wzrost emerytur i rent w wysokości 6,3 proc., a także na realizację nowych zadań.

W 2018 roku dokonujemy przełomu po stronie podatkowej i dzięki temu zaplanowane deficyty są najniższe w historii ostatnich 28 lat. Jednocześnie możemy mieć środki na całą politykę społeczną, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego – oświadczył premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.

Kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz