Szef Rady Europejskiej Donald Tusk doprowadził do pozbawienia Polski prawa weta w kwestii przyjmowania migrantów w ramach tzw. planu Junckera – informuje radio RMF FM.

Jak wynika z treści listu Tuska będącego zaproszeniem na środowy szczyt przywódców państw UE, decyzja ws. podziału 120 tys. migrantów nie zapadnie na nim, ale dzień wcześniej – podczas spotkania unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Tym samym były polski premier pozbawił Polskę prawa weta – Warszawa nie ma go bowiem na spotkaniu ministerialnym.

Co więcej, nawet jeśli podczas spotkania ministrowie nie dojdą do kompromisu, to sprawę rozstrzygnie głosowanie, które państwa Grupy Wyszehradzkiej – w tym Polska – przegrają. Do takiego rozwiązania, określanego mianem „ostatecznego”, ma w razie potrzeby doprowadzić Luksemburg, który obecnie przewodniczy pracom UE. Oznacza to, że gdy premier Kopacz przyjedzie na szczyt, wszystko będzie już rozstrzygnięte.

Tusk zapowiada, że przedmiotem środowego szczytu będzie globalna strategią wobec problemu uchodźców, a także współpracą z krajami bałkańskimi i Turcją, polityką powrotową i sprawą tworzenia centrów dla uchodźców na zewnętrznych granicach UE. Jego zdaniem dotychczasowa polityka Unii w kwestii migracyjnej nie zdała egzaminu.

Rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

24 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   fiesta :

   cyna….. niemieckie zydzisko D.Tfu-sk powiedzial, ze „POLSKOSC TO NIENORMALNOSC” (calosc jego wypowiedzi jest na stronie http://wpolityce.pl/polityka/129646-polskosc-to-nienormalnosc-czyli-ostatnie-szlify-edukacyjnej-strategii-tuska-wyzwalajace-polakow-z-teatru-niespelnionych-marzen ), wiec jako premier Polski, a teraz jako przewodniczacy Rady Europy, przez 8 ostatnich lat zaprowadza „normalnosc” w Polsce w kolaboracji z niemiecka zydowka A.Merkel – Niemcy opanowali Pomorze, Slask i zachodnie ziemie Polski z Poznaniem wlacznie w/g granic jakie obowiazywaly do wrzesnia 1939r.
   Z kolei ukrainskie zydy Kalksteiny vel Kaczynscy pracuja dla wielkosci IZRAELA – vide informacja o zobowiazaniach L.Kalksteina vel Kaczynskiego podczas wizyty w KNESECIE w 2006r, a w pazdzierniku 2009r, L.Kalkstein vel Kaczynski POZBAWIL POLSKE SUWERENNOSCI i uzaleznil swoj podpis od wyniku drugiego wymuszonego przez UE referendum w Irlandii w sprawie przystapienia Irlandii do UE.
   Poniewaz ty „cyna” nie reagujesz na moje argumenty, ktore dowodza, ze KACZYNSCY TO ZDRAJCY POLSKI I NARODU POLSKIEGO, TACY SAMI JAK D.TUSK, wiec pewnikiem jest, ze jestes TUBA PROPAGANDOWA zydowskich socjalistow z PiS na tym forum.

  • Avatar
   cris_71 :

   cyna… Ty coś za bardzo wierzysz w ten PiS, tym bardziej w świetle totalnej schizofreni tej partii (Kaczyński mówi jedno a za moment Karczewski temu zaprzecza). Poza tym, niewielu dostrzega chyba prawdziwe sedno tej całej inwazji „uchodźców”, a mianowicie chodzi o drastyczne ograniczenie wolności obywatelskich w krajach eurokołchozu. Bo jak uzasadnić wprowadzenie totalitarnych praw w społeczeństwie które czuje się bezpieczne? Więc „rada nadzorcza” sprowadza rzesze terrorystów do Europy, a gdy ci zaczną zabijać niewinnych, ludzie sami bedą prosić żeby wprowadzić bardziej restrykcyjne przepisy. Co z tego wyniknie i to za tym stoi, niech każdy odpowie sobie już sam.

  • Avatar
   fiesta :

   cyna…. gdyby Duda przywrocil kare smierci to bedzie to wylacznie zabieg kosmetyczny, poniewaz prawo nie dziala wstecz i zdrajcy Polski nadal beda chodzic bezkarnie po ulicach.
   Zeby w ogole zaczelo dzialac prawo w Polsce to najpierw trzeba odsunac od wladzy i wplywow ludzi z UKLADU OKRAGLEGO STOLU, ktorzy tworza dzis takie partie, jak: PO, PSL, SLD i PiS.
   Nastepnie trzeba zmontowac TRYBUNAL WOJSKOWY i sypac maksymalne wyroki za zdrade Polski, czyli dozywotni pobyt w kamieniolomach, bez bawienia sie w dlugoletnie procesy, ktore pozniej ulegaja przedawnieniu lub winny nie moze stawic sie na rozprawe ze wzgledu na zly stan zdrowia i procesy ciagna sie calymi latami, winni pobieraja sowite rzadowe emerytury i maja gleboko w d*pie cyrk, ktory nazywa sie „wymiar sprawiedliwosci” i ofiary, czyli pokrzywdzonych Polakow – vide np. proces-farsa zbrodniarzy komunistycznych, ktorzy zamordowali gornikow z kopalni „Wujek”.

 1. Avatar
  czarne_zuo :

  Czuję się mimo wszystko zdradzona, nawet jeśli nie dotyczy to bezpośrednio mnie. Chwilowo. Gdy moje miasto zostanie nawiedzone przez „uchodźców”, będzie to miało ze mną związek. I mnie się to zwyczajnie nie podoba.

  Decyzja D. Tuska jest jawnie nie sprawiedliwa. Na coś takiego powinno się odpowiedzieć demonstracją. Unia nie powinna narzucać nam czegoś wbrew naszej woli.

  To my, naród, mamy głos. Nie politycy. Zwłaszcza niepolscy politycy.

 2. Avatar
  raf66 :

  Generalnie ….zagrożenia dla Polski :islam, upadlina …..no i oczywiście swołocz eufemistycznie zwana „klasą polityczną” która robi loda jewrosojuzowi….a wobec tego że siedzę wbrew swojej woli na wygnaniu… to i do Polski ciągnie jak diabli….stąd i emocje…..ale dziękuję za wyrozumiałość. Jak widzę co się dzieje w Holandii i w Rzeszy to po prostu serce krwawi. I taki Herr Tusk chce Nam to samo zafundować w Polsce!!! Stąd emocje i tęsknota za Polską…. na całe szczęście już niedługo wracam do Ojczyzny.Raf66

 3. Avatar
  luis :

  Jeżeli teraz naród uśnie i pozwoli na przyjęcie pierwszej transzy będzie po Polsce. Teraz decyzja „o nas bez nas” i następne też takie będą. Fala imigrantów cały czas rośnie więc następne kwoty nierobów też trzeba będzie gdzieś ulokować. Sprytne Niemcy brały jak leci, teraz zrobią przesiew, lekarze, inżynierowie i inni wykwalifikowani zostaną w DE, a analfabeci, psychiczni, karani, pewnie też zidentyfikowani członkowie al- kaidy czy isis zostaną wysłani do krajów grupy Wyszehradzkiej. Teraz są wielotysięczne marsze, protesty na stadionach czy bardzo dobra kampania antyimigracyjna w internecie. Ale jak widać jest to woda na młyn dla spedalonych brukselczyków i nierządu polskojęzycznego. Musimy podjąć bardziej radykalne środki

 4. Avatar
  luis :

  Jeżeli teraz naród uśnie i pozwoli na przyjęcie pierwszej transzy będzie po Polsce. Teraz decyzja „o nas bez nas” i następne też takie będą. Fala imigrantów cały czas rośnie więc następne kwoty nierobów też trzeba będzie gdzieś ulokować. Sprytne Niemcy brały jak leci, teraz zrobią przesiew, lekarze, inżynierowie i inni wykwalifikowani zostaną w DE, a analfabeci, psychiczni, karani, pewnie też zidentyfikowani członkowie al- kaidy czy isis zostaną wysłani do krajów grupy Wyszehradzkiej. Teraz są wielotysięczne marsze, protesty na stadionach czy bardzo dobra kampania antyimigracyjna w internecie. Ale jak widać jest to woda na młyn dla spedalonych brukselczyków i nierządu polskojęzycznego. Musimy podjąć bardziej radykalne środki

 5. Avatar
  jaroslaus :

  wczoraj byłem na manifestacji we Wrocławiu, przeciwko przyjmowaniu tego bydła – było kilka tysięcy ludzi. ALE UWAGA – ponieważ zostałem pomóc zabrać sprzęt, to usłyszałem bardzo niepokojące informacje – a mianowicie – policja dostaje rozkazy, że kiedy to BYDŁO tu przyjecie – to oni – policjanci – mają w razie potrzeby – ochraniać ich od wyjścia z klatki schodowej do powrotu do niej. Jeden policjant z prewencji już stracił pracę za pytanie „czy oni mają mieć większa prawa niż Polacy” – tylko, że nie pamiętam w którym to było komisariacie. Żydzi, masoneria i po prostu skorumpowane kurwy chcą dokonać w Polsce wrogiej kolonizacji. Musimy powstać zanim będzie za późno. Film z wczorajszego marszu: https://www.youtube.com/watch?v=gqM7DaZ-YlM

 6. Avatar
  krok :

  Nie ma się co podniecać, jak my się denerwujemy w tym czasie bieńkowska robi mu w luksusowym hotelu dobrze, więc poczekajmy do wyborów. Jak przyjmą „uchodźców” to da się też ich odesłać, na zasadzie odsyłania do kraju, z którego przyszli, więc do Niemiec.

 7. Avatar
  leszek1 :

  Wydaje mi sie, ze herr Tusk zrobil blad. Gdyby zaprosil smolenska Kopare przed ustaleniami, ta w podskokach by zatwierdzila kazdy rozkaz zwierzchnikow. W obecnej sytuacji Polska powinna olac te wytyczne poniewaz zostaly one ustalone bez konsultacji z zainteresowanym. Nie wolno podejmowac decyzji, ustalen, czy wyrokow podczas nieobecnosci zainteresowanego. Kazdy sad powinien odrzucic taki nakaz.

 8. Avatar
  jerzyjj :

  Poznaj prawdziwych ,,polskich” kolaborantów międzynarodowych terrorystów:
  KWASNIEWSKI,L.KACZYŃSKI, L.WAŁESA,TUSK,SIKORSKI,KOMOROWSKI.
  Czy ci „polscy politycy” czymś się od siebie różnią? To oni wyprzedają polskich żołnierzy Amerykanom do Afganistanu i Iraku tylko dlatego, że CFR znowu chce mieć swoje miliardy, i giną przez i dla tego sprawcy inwazji na Polskę w 1939 (ale przede wszystkim przez głupich i nieodpowiedzialnych przywódców), jak i innych nieszczęść na całym świecie! „Polski” rząd wspierając zbrojnie kraj, który zapoczątkował islamski fundamentalizm i dokonał WSZYSTKICH najbrutalniejszych aktów terroryzmu XX w., nie przyczynia się do walki z „międzynarodowym terroryzmem”, ale ów terroryzm podtrzymuje, pomimo, że za „zbrodnie przeciw ludzkości” został oskarżony nieistniejący Osama Bin Laden, lub stający w obronie swojego kraju niewinny syn Kadafiego, a nie Obama, Bush czy Blair! ZRÓDŁO: wezwaniedoprawdy.pl.