Zatrzymany to Taner Kilic.

Amnesty International podaje, że Kilic został zatrzymany we wtorek wraz z 22 prawnikami.  Zatrzymania mają podobno związek ze śledztwami przeciwko zwolennikom Fethullaha Gulena – mieszkającego w USA islamskiego kaznodziei, którego władze tureckie oskarżają o zorganizowanie ubiegłorocznej udaremnionej próby puczu, podają tamtejsze media.

W zeszłym miesiącu AI zarzuciła władzom Turcji naruszanie wolności słowa i wolności zgromadzeń oraz łamanie prawa do niedyskryminacji w reakcji na ubiegłoroczną próbę zamachu stanu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po zatrzymaniu Kilica, AI wezwała władze tureckie do natychmiastowego zwolnienia Kilica i pozostałych zatrzymanych „z braku wiarygodnych i dopuszczalnych (przed sądem) dowodów na to, że są zamieszani w uznane przez społeczność międzynarodową przestępstwa”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemieccy parlamentarzyści nie mogą odwiedzić swoich żołnierzy w Turcji 

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz