Już w niedzielę w Turcji odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zdobywca trzeciego miejsca poparł przed nią obecną głowę państwa.

Sinan Ogan, który zajął trzecie miejsce w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Turcji, otwarcie poparł urzędującego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana w decydującej drugiej turze wyborów, podała w poniedziałek Al Jazeera.

Erdogan pokonał 14 maja Kemalu Kilicdaroglu popieranego przez sześć partii lewicowo-liberalnej opozycji w stosunku 49 do 44 proc. Ogan, nacjonalista, który jednym z głównych elementów swojej kampanii wyborczej uczynił krytykę imigracji, zajął trzecie miejsce z poparciem 5 proc. głosujących.

W tym kontekście w ogniu krytyki Ogana nalazł się obecny prezydent, bo Erdogan wspierając antyrządowe ugrupowania zbrojne w Syrii przyjął również ponad 3,5 mln migrantów z tego państwa.

Al Jazeera ocenia, że poparcie nacjonalistycznego polityka znacznie zwiększa szanse Erdogana przed wyborami. Jednak na zapleczu Ogana dojść może do podziałów. Główna partia popierająca go jako kandydata – Partia Zwycięstwa dopiero przygotowuje swoje stanowisko w sprawie drugiej tury wyborów. Ma ono zostać ogłoszone we wtorek.

Czytaj także: Turcja chce sprzedawać Europie swój gaz

aljazeera.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz