Zdaniem polityka PO decyzja o przyjęciu przez Polskę uchodźców jest nieodwołalna.

„Z tej decyzji nie można się wycofać. Decyzja została podjęta. Renegocjować też będzie bardzo trudno. Jeżeli nowy rząd ma pomysł, jak to robić, to czekamy na wyjaśnienia. Zapadła decyzja w głosowaniu większością kwalifikowaną. Nie było możliwości blokowania tej decyzji, bo nawet gdyby Polska blokowała – mimo, że nie mieliśmy takiej intencji – to i tak zabrakłoby państw, żeby zbudować taką mniejszość blokującą, która mogłaby postawić veto”– mówił dziś Rafał Trzaskowski w TVP.

Polityk zwrócił też uwagę, że sprowadzanie uchodźców do naszego kraju może odbywać się bardzo powoli.

„Jeżeli nie zostaną spełnione warunki, jeżeli ich tożsamość nie zostanie w 100% potwierdzona – i to zarówno przez agencje unijne, jak i przez nasze służby – jeżeli nie zdecydują się jechać do Polski, jeżeli nie będzie tych centrów weryfikacyjnych, to do Polski nie trafią. I na razie rzeczywiście ten program jest mocno opóźniony, bo Włosi i Grecy wcielają go bardzo powoli. Może się okazać, że w przyszłym roku czy za 2 lata po prostu nie będziemy możliwości relokowania tych ludzi, bo nie potwierdzi się ich tożsamości. Może się okazać, że duża część uchodźców nie będzie chciała jechać do Polski”– powiedział Trzaskowski.

TVP/300polityka.pl/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leszek1
    leszek1 :

    Z kazdej decyzji mozna sie wycofac, na tej samej zasadzie jak oddaje sie zepsuty towar do sklepu. Zaserwowano nam rzyjecie tysiecy imigrantow. okazalo sie, ze to nie imigranci tylko gwalciciele i mordercy. My takiego towaru nie chcemy i nie bedziemy konsumowac. Pod zadnym pozorem i wbrew najbardziej klamliwym argumentom. Widac poziom tego „polityka” ktory na zlosc pisowi pragnie odmrozic Polsce uszy.