Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru ogłosili, że wspólnym kandydatem Nowoczesnej i PO na prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski, a kandydatem na wiceprezydenta zostanie Paweł Rabiej.

Jak powiedział Petru podczas wspólnej konferencji prasowej: „Fali, którą dziś zapoczątkujemy, nic nie zatrzyma”. „Jesteśmy przekonani, że tak jak w Warszawie wspólny kandydat daje nową jakość i realizuje oczekiwania nie tylko mieszkańców, ale wszystkich tych, którzy wierzą, że zjednoczona opozycja może zatrzymać PiS. Chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy” – powiedział Grzegorz Schetyna.

W kontekście planowanych przez PiS zmianam w ordynacji wyborczej, Grzegorz Schetyna zapowiedział ścisłą współpracę „zjednoczonej opozycji”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak dodał: „Dziś wchodzimy w nowy etap współpracy na rzecz Polski Samorządnej. Zaczynamy od Warszawy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż: Trzaskowski wygrywa w Warszawie

Kresy.pl / PAP / Wprost
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz