Prezydent Czech Miloš Zeman dobył dziś rozmowę telefoniczną z prezydentem-elektem USA Donaldem Trumpem. Ten ostatni zaprosił swojego rozmówcę do złożenia wizyty w USA.

O rozmowie prezydentów Czech i USA poinformował rzecznik prasowy Miloša Zemana. Jak twierdził, w czasie rozmowy telefonicznej Trump miał powiedzieć, że Zeman „był jedynym europejskim prezydentem, który publicznie poparł go przed listopadowymi wyborami prezydenta w Stanach Zjednoczonych”. Jak powiedział rzecznik czesi prezydent przyjął zaproszenie. Wizyta została zaplanowana na kwiecień przyszłego roku.

W czasie rozmowy telefonicznej obaj prezydenci omówili stan stosunków dwustronnych oraz współpracę w ramach walki z terroryzmem. W rozmowie miała wziąć udział także Ivanka Trump – córka prezydenta-elekta. Miała ona wyrazić wolę objęcia stanowiska ambasadora USA w Pradze. Matka Ivanki i była żona Donalda Tumpa urodziła się jako Ivana Zelníčková w Czechach.

Zeman jest drugim europejskim przywódcą zaproszonym przez Trumpa do USA. Wcześniej zaprosił premiera Viktor Orbána, który również był jednym z niewielu przywódców państw, którzy udzielili Trumpowi poparcia przed wyborami.

visegradpost.com/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz