Prezydent USA Donald Trump przybył w poniedziałek z wizytą do Indii. Zapowiedział podpisanie umów na dostawy uzbrojenia wartego miliardy dolarów.

Trump przyleciał do Indii w poniedziałek rano by rozpocząć dwudniową wizytę w tym coraz bardziej znaczącym w stosunkach międzynarodowych państwie. Amerykański prezydent przybył do miasta Ahmedabad w stanie Gudżarat. Już na lotnisku witał ich indyjski premier Narendra Modi. Obaj przywódcy wpadli sobie w objęcia, jak relacjonuje portal New York Post. Jadąc przez miasto przywódcy mijali licznie rozklejone w nim wielkie plakaty przedstawiające ich zdjęcia. Wzdłuż ulic, którymi przejeżdżała wioząca ich kawalkada ustawiły się tłumy mieszkańców Ahmedabadu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przywódcy pojechali na miejski stadion do krykieta i tam odbył się wiec. W czasie swojego przemówienia Trump chwalił Indie za to, że od początku XXI stulecia ich gospodarka urosła sześciokrotnie i wydźwignęła z biedy 270 mln ludzi. Chwalił też samego premiera Modiego twierdząc, że za jego rządów „po raz pierwszy, każda wieś w Indiach ma dostęp do elektryczności” – jak przytacza portal BBC. Za jego zasługę Trump uznał też podłączenie do internetu kolejnych 320 mln obywateli oraz podwojenie długości autostrad.

W czasie przemówienia Trump powiedział – „Chcę z radością obwieścić, że jutro nasi przedstawiciele podpiszą kontrakty na dostarczenie siłom zbrojnym Indii śmigłowców bojowych i innego sprzętu na łączną sumę 3 miliardów dolarów”. Jeszcze przed wizytą amerykańskiego prezydenta gazeta „The Times of India” opisała, że Indie kupią sześć śmigłowców uderzeniowych AH-64E Apache oraz 24 samoloty dla marynarki wojennej MH-60R Seahawk wraz z pociskami dla nich.

Jak twierdzi New York Post Trump ma na celu doprowadzić do podpisania z Indiami nowej umowy handlowej.

Czytaj także: Indie uzbroją się w myśliwce własnej produkcji

nypost.com/bbc.com/tass.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz