Prezydent Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że amerykańskie wojskie zbuduje od dawna zapowiadany mur graniczny, który ma powstrzymać nielegalną imigrację z Meksyku i innych krajów Ameryki Łacińskiej.

Trump oświadczył na Twitterze, że “Meksyk już płaci (pośrednio) za Mur dzięki USMCA [nowa umowa o wolnym handlu], zamiennik dla NAFTA! O wiele więcej pieniędzy trafi do Stanów Zjednoczonych. Z powodu ogromnych niebezpieczeństw na granicy, dużej skali przestępstw i napływu narkotyków, wojsko Stanów Zjednoczonych zbuduje mur!”

We wtorek amerykańskie media i liczni komentatorzy spekulowali, czy Trump wycofa się ze swojego stanowiska, iż jeśli nie otrzyma 5 mld dolarów na budowę muru granicznego, zawiesi działanie rządu federalnego. Doradca Białego Domu Kellyanne Conway w środę podważała twierdzenia, że prezydent Trump wycofuje się ze swojego żądania miliardów dla finansowania muru granicznego. We wtorek Trump odpowiedział “Zobaczymy, co się stanie”, gdy zapytano go o możliwość zawieszenia działalności rządu.

Jak powiedziała dziennikarka Ainsley Earhardt na antenie telewizji Fox News: “Ludzie, którzy głosowali na niego i chcieli muru i poszli do urn głosować za tym murem chcą wiedzieć, jak to zrobi i chcą wiedzieć, dlaczego zmiękcza swoje stanowisko dziś rano”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump grozi zamknięciem granicy USA z Meksykiem

kresy.pl / twitter / abc news

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply