Prezydent Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że amerykańskie wojskie zbuduje od dawna zapowiadany mur graniczny, który ma powstrzymać nielegalną imigrację z Meksyku i innych krajów Ameryki Łacińskiej.

Trump oświadczył na Twitterze, że „Meksyk już płaci (pośrednio) za Mur dzięki USMCA [nowa umowa o wolnym handlu], zamiennik dla NAFTA! O wiele więcej pieniędzy trafi do Stanów Zjednoczonych. Z powodu ogromnych niebezpieczeństw na granicy, dużej skali przestępstw i napływu narkotyków, wojsko Stanów Zjednoczonych zbuduje mur!”

We wtorek amerykańskie media i liczni komentatorzy spekulowali, czy Trump wycofa się ze swojego stanowiska, iż jeśli nie otrzyma 5 mld dolarów na budowę muru granicznego, zawiesi działanie rządu federalnego. Doradca Białego Domu Kellyanne Conway w środę podważała twierdzenia, że prezydent Trump wycofuje się ze swojego żądania miliardów dla finansowania muru granicznego. We wtorek Trump odpowiedział „Zobaczymy, co się stanie”, gdy zapytano go o możliwość zawieszenia działalności rządu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak powiedziała dziennikarka Ainsley Earhardt na antenie telewizji Fox News: „Ludzie, którzy głosowali na niego i chcieli muru i poszli do urn głosować za tym murem chcą wiedzieć, jak to zrobi i chcą wiedzieć, dlaczego zmiękcza swoje stanowisko dziś rano”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump grozi zamknięciem granicy USA z Meksykiem

kresy.pl / twitter / abc news
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz