Były prezydent USA Donald Trump twierdzi, że mógłby zakończyć wojnę na Ukrainie w ciągu 24 godzin – poinformował w środę portal Daily Mail.

Jak przekazał w środę portal Daily Mail, były prezydent USA Donald Trump twierdzi, że mógłby zakończyć wojnę na Ukrainie w ciągu 24 godzin.

Trump uważa, że Zachód nie wysłał jasnego sygnału prezydentowi Władimirowi Putinowi, że jakakolwiek inwazja na terytorium Ukrainy byłaby nie do przyjęcia. „Gdybym był prezydentem, wojna rosyjsko-ukraińska nigdy by się nie wydarzyła… nigdy za milion lat” – mówi.

“Jednak nawet teraz, gdybym był prezydentem, byłbym w stanie wynegocjować zakończenie tej strasznej i szybko eskalującej wojny w ciągu 24 godzin. To może być zrobione. Trzeba mówić właściwe rzeczy, a nie niewłaściwe. Myślę, że pomogliśmy poprowadzić Rosję do tej wojny, mówiąc, że gdyby zajęli niewielką część kraju, byłoby w porządku. To tragiczne marnowanie ludzkiego życia” – mówił.

Były prezydent USA Donald Trump skrytykował w czwartek Stany Zjednoczone i Niemcy za decyzje o dostarczeniu czołgów do Kijowa.

Trump zasugerował, że zaoferowanie Ukrainie czołgów doprowadzi do użycia broni nuklearnej. Były prezydent USA uważa, że zakończenie wojny jest „łatwe”, nie podając jednak żadnych sugestii, jak to osiągnąć.

“Najpierw nadejdą czołgi, a potem nadejdą atomówki. Zakończcie tę szaloną wojnę, teraz. To takie proste” – napisał Trump w poście na swojej platformie społecznościowej Truth Social.

Przypomnijmy, jak podaje Sky News, ukraiński ambasador we Francji, Wadym Omełczenko, podał liczbę czołgów, jaką ma otrzymać Ukraina, w wywiadzie dla stacji BFM. „Na dziś, liczne kraje oficjalnie potwierdziły swoje porozumienie, żeby dostarczyć na Ukrainę 321 ciężkich czołgów” – powiedział Omełczenko.

„Terminy dostaw różnią się w zależności od przypadku, a my potrzebujemy tej pomocy tak szybko, jak to możliwe” – dodał.

Ukraiński dyplomata nie podał bliższych informacji na ten temat. Nie powiedział też, że ile czołgów miałyby dostarczyć poszczególne państwa.

Kresy.pl/DailyMail

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply