Była to jedna z ważniejszych obietnic wyborczych obecnego gospodarza Białego Domu.

Dekret umożliwia kościołom i innym organizacjom religijnym zajmowanie stanowiska politycznego nie tracąc przy tym swojego prawa do zwolnienia podatkowego. Dekret również zapewnie regulacyjne ulgi dla organizacji, które nie popierają ideologii gender i sprzeciwiają się tzw. małżeństwom homoseksualnym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump cofa kontrowersyjną „transpłciową” dyrektywę Obamy

Trump podpisał dekret w Ogrodzie Różanym w towarzystwie reprezentantów kościołów i innych organizacji religijnych. – Nie pozwolimy na to, aby ludzie wiary byli na celowniku, aby byli zastraszani i aby zamykano im usta – oświadczył prezydent Trump.

Podczas swego wystąpienia, prezydent wezwał na scenę reprezentantkę katolickiego zgromadzenia Małych Sióstr Ubogich, które zostały zmuszone przez Obamacare (prawo o systemie opieki zdrowotnej), aby płacić za środki antykoncepcyjne dla swoich pracowników. Jak powiedział Trump – Żaden Amerykanin nie powinien być zmuszony do wyboru między dyktatem rządu federalnego a założeniami swojej wiary. Jak dodał – Wolność jest darem od Boga, nie od rządu federalnego. 

Kresy.pl / Lifesitenews.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz