Prezydencki Medal Wolności jest najwyższym odznaczeniem cywilnym w Stanach Zjednoczonych.

Jak informuje komunikat Białego Domu, „Miriam Adelson jest zaangażowaną lekarką, filantropką i humanitarystką. Praktykowała medycynę wewnętrzną i ratunkową, specjalizowała się w chorobie narkotycznych uzależnień i założyła dwa ośrodki badawcze zajmujące się leczeniem odwykowym.”

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że Miriam Adelson jest żoną kontrowersyjnego kasynowego magnata żydowskiego pochodzenia, Sheldona AdelsonaThe Times of Israel przypomina, że Adelsonowie przekazali na rzecz kandydatów Partii Republikańskiej w ostatnich wyborach do Kongresu łącznie ok. 112 mln dolarów. Prezydencki Medal Wolności przyznawany jest za wybitny wkład w dziedzienie bezpieczeństwa i interesów narodowych Stanów Zjednoczonych. Oprócz Adelson, 6 innych osób zostanie odznaczonych w ceremonii w Białym Domu 16 listopada, w tym pośmiertnie Elvis Presley oraz zmarły w 2016 roku konserwatywny sędzia Sądu Najwyższego, Antonin Scalia.

„Jako zaangażowana członkini amerykańskiej społeczności żydowskiej, wspierała żydowskie szkoły, organizacje upamiętniające Holokaust, [organizacje] Przyjaciele Izraelskich Sił Obronnych i Birthright Israel, między innymi” – głosi komunikat Białego Domu.

kresy.pl / the times of israel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz