Prezydent Donald Trump odniósł się na Twitterze do wizyty przywódcy Korei Północnej w Chinach.

Przypomnijmy, że media chińskie i północnokoreańskie potwierdziły, że Kim Dzong Un złożył wizytę w Chinach. Wśród tematów rozmów znalazła się kwestia sytuacji na Półwyspie Koreańskim i jego denuklearyzacji. Kim zadeklarował gotowość do rozmów z USA i Koreą Południową.

Rozmowy obu przywódców dotyczyły możliwości poprawy stosunków między Chinami i Koreą Północną. Xi powiedział, że wizyta Kima następuje w szczególnym czasie i ma wielkie znaczenie. Przywódca Korei Północnej zapewniaj, że Xi ma poparcie ze strony jego kraju. Oświadczył też, że czuł się zobligowany do bezpośredniego poinformowania Xi o „szybkim rozwoju sytuacji i wielu ważnych zmianach” na Półwyspie Koreańskim. Podkreślał też konieczność kultywowania przyjaznych relacji na linii Pekin-Pjongjang, które nazwał jedynym możliwym rozwiązaniem. Kim wielokrotnie, według oficjalnych relacji, podkreślał wieloletnią tradycję przyjaźni między obu krajami.

Prezydent Trump na Twitterze przypomniał o sukcesach negocjacyjnych swojej administracji wobec Korei Północnej. „Przez lata i w trakcie wielu administracji wszyscy mówili, że pokój i denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego nie miały najmniejszych szans. Teraz jest duża szansa, że Kim Dzong Un zrobi to, co jest dobre dla jego narodu i dla ludzkości. Nie mogę się doczekać naszego spotkania” – napisał Trump.

Następnie Trump ujawnił, że otrzymał informację i Xi Jingpinga poprzedniej nocy na temat jego spotkania z Kim Dzong Unem. „Otrzymałem wiadomość zeszłej nocy od XI JINPINGA z Chin, że jego spotkanie z KIM DZON UNEM przebiegło bardzo dobrze i że KIM nie może się doczekać jego spotkania ze mną. W międzyczasie i niestety, maksymalne sankcje i presja muszą być utrzymane za wszelką cenę!” – podkreślił amerykański prezydent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump przyjął zaproszenie Kim Dzong Una

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz