Za pośrednictem delegacji południowokoreańskiej, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wystosował zaproszenie do prezydenta Donalda Trumpa w celu odbycia spotkania.

Trump poinformował o inicjatywie Kima na Twitterze. „Kim Dzong Un mówił reprezentantom Korei Południowej o denuklearyzacji, nie tylko o zamrożeniu (programu nuklearnego). Również, żadnych prób rakietowych w tym okresie. To jest ogromny postęp, ale sankcje będą utrzymane aż do zawarcia porozumienia. Planowane jest spotkanie”.

Szef południowokoreańskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Czung Uj Jong podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie poinformował, że spotkanie mogłoby się odbyć w maju. Podkreślił, że Kim Dzong Unowi zależy na niezwłocznym spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Reuters podał, że doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu H.R. McMaster „przekaże wszystkie szczegóły dot. propozycji Korei Płn. specjalnym wysłannikom Rady Bezpieczeństwa ds. Korei Północnej w poniedziałek”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pierwszy szczyt przywódców obu Korei już w kwietniu

Kresy.pl / Onet / Reuters / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz