Prezydent Donald Trump w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do niedzielnego incydentu.

Przed opuszczeniem Białego Domu w poniedziałek, Trump powiedział w odniesieniu do niedzielnych wydarzeń w Cieśninie Kerczeńskiej: „Tak czy inaczej, nie podoba nam się to, co się dzieje, i mam nadzieję, że wszystko zostanie wyprostowane”. Trump dodał, że europejscy przywódcy przyglądają się sytuacji.  „Nie są zachwyceni, wszyscy razem nad tym pracujemy” – stwierdził amerykański prezydent.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Przypomnijmy, że w niedzielę pomiędzy kutrami patrolowymi rosyjskiej straży granicznej a okrętami ukraińskiej marynarki wojennej miało dojść do wymiany ognia – tak wynikało z komunikatu Wojenno-Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy. Stroną, która pierwsza miała otworzyć ogień, byli Rosjanie. Do zdarzenia doszło w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej. Później FSB Rosji wydało oświadczenie, w którym napisano, że ukraińskie okręty „podjęły kolejną próbę nielegalnych działań na wodach terytorialnym Federacji Rosyjskiej”. Pomimo wezwań „nie zareagowały natychmiast i wykonały niebezpieczne manewry”, co skończyło się użyciem broni „„w celu przymusowego zatrzymania ukraińskich okrętów wojennych”. W rezultacie trzy okręty ukraińskiej marynarki „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu” zostały zatrzymane przez Rosjan. Dwa z nich zostały uszkodzone.

W tym tygodniu Trump spotka się z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem, podczas szczytu G20 w Buenos Aires.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

kresy.pl / the moscow times

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz