Podczas spotkania w Białym Domu z prezydentem Korei Południowej, Donald Trump zasugerował, że całkowita denuklearyzacja Połwyspu Koreańskiego nie jest warunkiem koniecznym dla powodzenia rozmów z Kim Dzong Unem.

Jak stwierdził Trump, skala programu nuklearnego Korei Północnej utrudnia jego demontaż w jednym kroku. „Byłoby z pewnością lepiej, gdyby wszystko to odbyło się w jednym kroku. Czy tak musi być? Nie sądzę, żebym chciał się całkowicie przywiązać do tego” – powiedział Trump podczas spotkania z prezydentem Moon Jae-inem.

Trump zaznaczył, że planowany na 12 czerwca br. szczyt z Kim Dzong Unem w Singaporze może się nie odbyć. „Istnieje bardzo duża szansa, że to się nie uda, a to jest ok. To nie znaczy, że nie odbędzie w jakims czasie. Ale może się nie udać 12 czerwca. Są pewne warunki, które chcemy, żeby zostały spełnione. Myślę, że otrzymamy te warunki. A jeśli nie, nie będziemy mieć spotkania” – stwierdził Trump.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump: szczyt z Kim Dzong Unem może został przełożony

kresy.pl / nytimes
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz