Trump po raz kolejny sugeruje możliwość zniesienia sankcji nałożonych na Rosję.

Donald Trump udzielił wywiadu dla Wall Street Journal, w którym stwierdził, że widzi możliwość zniesienia sankcji nałożonych na Moskwę. Mógłby z nich zrezygnować, jeżeli Rosja udzieliłaby Stanom Zjednoczonym pomocy m.in. w wojnie z terroryzmem. Trump stwierdził: Jeśli porozumiemy się i Rosja faktycznie nas wesprze, jeśli ktoś robi naprawdę wspaniałe rzeczy, to dlaczego utrzymywać sankcje?Dodał także, że alians pomiędzy Waszyngtonem a Moskwą niekoniecznie musi być związany z walką z zagrożeniem Islamem, ale także przy realizacji innych celów ważnych dla Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Barack Obama przedłużył o kolejny rok sankcje wobec Rosji

W wywiadzie Donald Trump odniósł się do relacji transpacyficznych m. in. z Chinami i Tajwanem. Skomentował również swoje odebranie telefonu z gratulacjami od prezydenta Tajwanu, a które zostało bardzo źle odebrane przez Chiny kontynentalne. Trum stwierdził: w zeszyłym roku sprzedaliśmy im uzbrojenie i sprzęt za dwa miliardy dolarów. Jeżeli mamy prawo sprzedać Tajwanowi najnowszy i najlepszy sprzęt wojskowy, to nie możemy odbierać rozmowy telefonicznej?Dodał także: Przede wszystkim byłoby to bardzo niegrzecznie – nie zaakceptować rozmowy telefonicznej. Chwile później oskarżył Chiny o celową dewaluację juana. Powiedział dla WSJ: Nasze firmy nie mogą z nimi teraz konkurować, ponieważ nasza waluta jest silna i to nas zabija.

kresy.pl / wprost.pl / wsj.com

Czytaj kolejny artykuł
16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar
  azar :

  Wyłączcie na Boga tego Taliba Terlikowskiego!!!! Można mieć wątpliwości co do Owsiaka ale trzeba przyznać, że wiele dobrego przez te lata zrobiła jego Orkiestra wyposażając szpitale w sprzęt medyczny. Kto nie chce wspomagać tego to niech po prostu nie daje a takie akcje manifestacje przeciwko Owsiakowi są śmieszne i przynoszą wręcz odwrotny skutek. A co do CARITASU co wyprawia to patrzcie – W Polsce powstała pierwsza aplikacja mobilna dla uchodźców w j. arabskim… http://prostozmostu.net/news/w-polsce-powstala-pierwsza-aplikacja-mobilna-dla-uchodzcow-dostepna-m-w-jezyku-arabskim ….. A tu materiał Stonogi o Caritasie … http://m.cda.pl/video/10694641f

   • fiesta
    fiesta :

    re: azar….. moj poprzedni komentarz dotyczyl filmu Z.Stonogi, ktory zdemaskowal pedalow w kosciele i faktycznie film jest SUPER.
    Jesli chodzi o tzw. Orkiestre Owsiaka to nalezy wziac pod uwage wszystko to co robi Owsiak, wlacznie z budowaniem wlasnego imperium, a nie wylacznie dotacje Owsiaka na szpitale po to, zeby napisac, ze Owsiak robi dobre rzeczy.
    A skoro Polacy maja zyczenie dac skladke na pomoc dla szpitali to moga to zrobic bezposrednio do szpitali zamiast placic poprzez posrednikow, ktorzy urywaja pokazne sumy dla siebie.

    • azar
     azar :

     Tak, masz rację ale Polacy chcieliby uczestniczyć także w takim show i pikniku jaki robi Owsiak. To dla nich nawet i przede wszystkim sie liczy. A zapewniam Cię, że Ci którzy wrzucaja do puszczek to w normalnych warunkach nic by do puszki szpitalnej nie wrzucili a kiedyś był pomysł taki jak w Czechach, że jakąś sympoliczną sumę płacisz idąc do lekarza i nie wim czy pamiętasz jaki wielki raban się zrobił w kraju z tym to pomysłem. Tak więc Polacy kochają bardziej show niż tą pomoc!!!

     • fiesta
      fiesta :

      re: azar…. Oczywiscie, polska mlodziez lubi poszalec, ale zastanawia mnie ile polskosci jest w tego typu mlodziezy i imprezach, ktore maja charakter demoralizatorski , pacyfistyczny , punkowy etc.
      Co mnie nie podoba sie w tym wszystkim to dawne uklady J.Owsiaka z oficerami WSI oraz niechec Owsiaka do pokazania ksiag rozrachunkowych.

     • fiesta
      fiesta :

      re: Rudy…. J.Owsiak jest obywatelem RP i podlega pod polskie prawo, wiec ma obowiazek ujawnic wszystkie rachunki zwiazane ze swoja dzialalnoscia. Z kolei stosunki miedzy KK a panstwem okresla zasada rozdzialu kosciola od panstwa i krotko mowiac KK w Polsce jest instytucja na wlasnych prawach i podlega pod Watykan – obce panstwo/instytucje, o czym wielokrotnie pisalem.
      Ale ksiegi parafialne w kosciolach ma prawo sprawdzic rada parafialna na swoim terenie, pod warunkiem, ze taka istnieje.

     • rudy
      rudy :

      Słowem wrota szeroko otwarte do korupcji i mało kogo to obchodzi. Tylko nie rozumiem jednego – księża chyba też są obywatelami, udzielają usług i prowadzą swoją działalność na terytorium RP. Nie pamiętam, by przynależność instytucji do innego państwa też uwalniała od płacenia podatków na terytorium działalności. Duchowieństwo ma być duchowne, ale jeżeli przekracza granicę komercji, to niech prowadzi księgi rozrachunkowe.

  • cyna
   cyna :

   Jak stonoga to dla ciebie autorytet to i owsiak bedzie dla ciebie dobry. To nic że kradnie z pieniędzy ofiarodawców całe miliony na co są niezbite dowody w formie przelewów i aktów założycielskich firm jak złoty melon i mrówka cała, to nic że za obsługe darowanego sprzętu szpitale są zmuszone na serwisowanie sprzętu przez firmy wskazane przez owsiaka gdzie szpitale płaca kilkukrotnie więcej za serwis niż by płaciły u konkurencji, to nic że samorządy i resorty przekazują na fundacje ogromne środki z których owsiak się nie rozlicza a które mogły zostać przekazane na szpitale. Ważne że pomaga to usprawiedliwia te wielomilionowe przekręty. Pamiętaj azar że z pomiotu wysokiego rangą komunistycznego funka i milicyjnej funkcjonariuszki patrioty nie będzie. Przez takich ignorantów jak ty i tobie podobne to resort zamiast się nim zainteresowac i posadzić go w więzieniu to boi się go tknąć abyś znów nie kładł sie pod sejmem na ulicy udajac rannego. Ale przyjdzie i na owsiaka kolej.

 2. azar
  azar :

  Tak cyna za to dla Ciebie autorytetami są takie pedały z Caritasu, brawo. A może Ty należysz do kółka różańcowego i dajecie sobie tam po gaciach w tajnych spotkaniach z sukienkowymi bo chłopcom przecież puchną jajka? 😉 Autorytetów obecnie cyna nie ma a patrzy się na ludzi jako ich dokonania i czyny. Napisałem że można mieć wątpliwości co do osoby Owsiaka ze względu na to co o nim tu wypisujesz ale cała akcja jest szlachetna tylko brak przejrzystości i odpowiednich rozliczeń co można mu to właśnie zarzucać. Brak może jasnych przepisów prawnych i uregulowania takich fundacji??? To samo można mówić o Caritasie tylko, że jako duchowni powinni być kryształowi i dawać przykład a wg Ciebie sukienkowi to elita nie do krytyki i nie do ruszenia? Należy patzreć na łapki wszelakich fundacji czy to Owsiaka czy Caritasu tak samo. nawet nie masz chyba pojęcia jak Caritas czy ich właśnie ludzie żyją sobie dobrze z tych wszystkich pieniedzy idących na szlachetne cele Caritasu. Tak samo Owsiak żyje z tej kasy jak i ten cały Caritas. Spytaj się rodziców chorych dzieci ile otrzymali procent %%% pieniędzy ze zbiórki poprzez Caritas??? Mój znajomy mający chorą córkę w takiej akcji uczestniczył i w złodziejskim tym procederze więcej nie zamierza uczestniczyć!!! Co do Owsiaka to należy pokazywać kawę na ławę jego przekrety ale nie sabotażować całej tej akcji bo w taki sposób jak toTerlikowski krytykuje i PiSowcy to nastepuje odwrotny skutek z tym , ze wspiera sie Owsiaka jeszcze mocniej na znak sprzeciwu takich pajacy jak talib Terlikowski!!!!

  • cyna
   cyna :

   Azar nie pisałem nic o Caritasie i nie widziałem twardych dowodów na ich przekręty natomiast widziałem takie na przekręty owsiaka.To że dla ciebie za szlachetna uchodzi akcja która ma na celu defraudacje środków zebranych od darczyńców to wiele o tobie świadczy, wiem pooglądałeś kolonko i przyswoiłes sobie jego argument o stosunku ilościowego przekazywanych środków do zebranych ale kolonko jak i ty pomijacie istotny fakt, owsiak kłamie że nie pobiera a pobiera więc mówimy o przestępstwie. Reszty twoich marzeń sennych o napuchnietych jądrach i mężczyznach przebranych w damską garderobę nie będę komentował, polecam tego głaba upadline z nim możesz powymieniać się tego typu sprawami bo o ile nie jesteście tą sama osobą to po waszych wypowiedziach można przyjąć że doskonale się rozumiecie

   • azar
    azar :

    ok. cyna. napiąłem sie trochę zbyt mocno co mi się czasem zdarza, przepraszam za te sugestie. a co do owsika to już mi sie pisać tlumaczyc nie chce. o tych przekręrtach owsika wiem ale nic nie zrobisz jak ludzie chca nadal w tym uczestniczyc. chca dawac swoja kase to niech daja ale w takim razie publiczne pieniadze nie powinny byc na to przeznaczane a należałoby prawnie w jakiś sposób to unormować tą całą przejrzystość tego przedsięzięcia by po zakończeniu jawny był raport ile i na co idzie kasy. pelne rozliczenie.

    • cyna
     cyna :

     Ok, każdemu się zdarza, osobiście jestem człowiekiem który go popierał i nie raz bawiłem na jego imprezach taplając się w błocie jak to określiła Pawłowicz ale teraz mam wiedzę i czuję się oszukany, wręcz żądam rozliczenia owsiaka. Zresztą owsiak dla mnie jak i dla młodzieży która w moich czasach tam jeździła zawsze był penerem, nikt go nie lubił, chodziło o koncerty i zabawe a skoro Jarocinu nie było to był woodstok. Problem polega na tym że zbyt dużo ludzi dało się zradykalizowac i zostali poszczuci na wiarę katolicką a przeciez jest to wiara naszych przodków za która walczyli i ginęli a alternatywa dla katolicyzmu niesie ze sobą zacofanie i zezwierzęcenie, tego nie chce.