Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson powiedział podczas tegorocznej edycji Atlantic Council-Korea Foundation Forum w Waszyngtonie, że administracja Donalda Trumpa jest gotowa na negocjacje z władzami Korei Północnej bez warunków wstępnych.

Jak powiedział Tillerson: „Powiedzieliśmy, że od strony dyplomatycznej jesteśmy gotowi rozmawiać w dowolnym momencie, kiedy Korea Północna chciałaby porozmawiać. Jesteśmy gotowi odbyć pierwsze spotkanie bez warunków wstępnych” – oświadczył Tillerson.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Tillerson wymienił jednak jeden warunek wstępny: okres „ciszy”, w którym Korea Północna nie przeprowadzi testu rakietowego. „Po prostu się spotkajmy i możemy porozmawiać o pogodzie, jeśli chcecie (…) Ale czy możemy przynajmniej usiąść i zobaczyć się twarzą w twarz, a wtedy możemy zacząć układać mapę, mapę drogową tego, do czego być może będziemy skłonni dążyć” – stwierdził Tillerson.

Szef Departamentu Stanu zaznaczył również, że w rozmowach należy zachować realistyczne oczekiwania. „Czymś nierealistycznym jest mówienie, że porozmawiamy tylko wtedy, gdy usiądziecie do rozmów gotowi zrezygnować z waszego programu [atomowego]. Zbyt wiele w ten program zainwestowali, a prezydent jest bardzo realistyczny również w tym zakresie” – powiedział Tillerson.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mattis i Tillerson sprzeciwiali się decyzji o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela

Kresy.pl / Breitbart / Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz