W wyborach na Białorusi wzięło udział 371 Polaków. Głosowanie odbyło się w trzech okręgach konsularnych. Większym poparciem cieszył się Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski zdobył 194 głosy. Na Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 170 wyborców.

W Mińsku głosowało 157 osób. 3 głosy były nieważne. Bronisława Komorowskiego poparło 81 osób, a Jarosława Kaczyńskiego 73.

W Brześciu głosowało 46 osób. 1 głos był nieważny. Na Bronisława Komorowskiego swoje głosy oddało 26 osób, a na Jarosława Kaczyńskiego 19 osób.

W Grodnie oddano 168 głosów, z czego 3 komisja uznała za nieważne. W tym okręgu również zwyciężył Bronisław Komorowski, zdobywając 87 głosów. Na Jarosława Kaczyńskiego oddano tam 78 głosów.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz