Jeden z najważniejszych kanałów rosyjskiej telewizji „Pierwyj Kanał” nadał film dokumentalny o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Obraz jest zatytułowany „Katyński syndrom”.

W 50-minutowym filmie pojawiają się fragmenty obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej oraz informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Są wypowiedzi byłych prezydentów Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Jest też fragment wideo – posłania do Rosjan Jarosława Kaczyńskiego. W niezwykle wzruszający sposób została przedstawiona postać Marii Kaczyńskiej. Film kończy się cytatem z przemówienia, które miał wygłosić w Katyniu prezydent Lech Kaczyński.

Polskie Radio dowiedziało się, że początkowo film był przygotowywany z myślą o pierwszej rocznicy katastrofy prezydenckiego Tu-154M. Nie wiadomo, dlaczego został pokazany dziś, w dniu wyborów prezydenckich w Polsce. Może to być gest ze strony rosyjskiej lub swoiste przesłanie dla nowego prezydenta Polski.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz