Szwedzki policjant Peter Spingare krytycznie opisał na Facebooku swoje doświadczenia odn. przestępstw popełnianych przez migrantów. Sprawa stała się tak głośna, że głos zabrał szef szwedzkiego rządu.

– Wiem, że to niezgodne z polityczną poprawnością, ale nie dbam o to –napisał doświadczony funkcjonariusz z Örebro, Peter Spingare. Dodał, że wkrótce przechodzi na emeryturę. Na Facebooku opisał problem, który zauważył podczas swojej pracy:

– Podejrzani: Ali Muhammad, Mahmud, Muhammad, Muhammad, Ali, znowu, znowu, znowu, Christoffer… Co, czy to prawda? Tak, szwedzkie imię zaplątało się tu w sprawie związanej z narkotykami. Muhammad, Mahmud Ali, znowu i znowu – pisze Springare. W swoim wpisie podkreślił, że większość prowadzonych przez niego spraw dotyczy przestępstw popełnionych przez imigrantów. Wymienia również miejsca urodzenia osób, w sprawie których prowadzi śledztwa, w tym Syrię, Turcję, Somalię i Afganistan, a także stawiane im zarzuty: w tym gwałty, wymuszenia, usiłowanie morderstwa czy groźby karalne.

– Nie znamy pochodzenia połowy podejrzanych, ponieważ nie mają żadnych ważnych dokumentów i w związku z tym najczęściej kłamią w kwestii swojego pochodzenia i tożsamości. Tak to wygląda teraz i przez ostatnie 10-15 lat –pisze Springare. Zapowiada, że takie zestawienia będzie zamieszczał na Facebooku co tydzień, by pokazać skalę problemu przestępczości wśród migrantów w Szwecji.

Policjantowi z ponad 40-letnim stażem postawiono zarzut podżegania do nienawiści na tle rasowym. W jego sprawie wszczęto postępowanie wewnętrzne. Jak na razie, wciąż jednak aktywnie pracuje.

Do problemu opisywanego przez Springare odniósł się premier Szwecji – Stefan Löfven, podważając informacje o tym, jakoby tak wielu imigrantów jest odpowiedzialnych za przestępstwa dokonywane w Szwecji.

– Nie wiem jak to wygląda w Örebro, ale patrząc na sprawę szerzej, trudno jest dostrzec, aby 100 proc. zasobów policyjnych było przeznaczanych do zwalczania przestępstw popełnianych przez imigrantów. Bardzo, bardzo trudno jest mi zaakceptować taką perspektywę, chcę podkreślić, że jest ona fałszywa –powiedział premier Löfven w rozmowie z gazetą “Expressen”.

Przeczytaj także:

Szwecja: Imigranci ostrzeliwali tłum fajerwerkami [+VIDEO]

Szwedzka policja ma coraz większe problemy z imigrantami

Szwecja: imigranci zaatakowali policjantów koktajlami Mołotowa i granatem

DoRzeczy.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. costner
    costner :

    premier szwecji: Nie wiem jak to wygląda… ale 100 proc. zasobów policyjnych nie jest przeznaczonych na zwalczanie przestępstw imigrantów”. 100 procent na pewno nie, bo 50% ochrania samego premiera i jemu podobnych nawiedzonych lewaków i dlatego nie mają pojęcia o życiu. Ludzie chronieni w strzeżonych osiedlach, pracujący za murami i drutami narażają obywateli niechronionych na zabicie. Muszą zniknąć i znikną. Tu jest opis głębi głupoty lewackiej, którzy chcą zniszczyć szkoły, szpitale, policje: http://www.nowakonfederacja.pl/panstwo-narodowe-daje-wolnosc/