Reklama internetowa opublikowana przez sztab wyborczy Donalda Trumpa, wzywająca ludzi do „wspierania naszych żołnierzy”, wykorzystuje zdjęcie stockowe rosyjskich myśliwców i rosyjskich modeli przebranych za żołnierzy – poinformował Politico.

Jak poinformował w poniedziałek portal Politico, sztab wyborczy Donalda Trumpa użył zdjęć rosyjskich myśliwców do stworzenia materiału wyborczego.

Reklama, która została wykonana przez komitet wyborczy kampanii reelekcyjnej Donalda Trumpa, przedstawia sylwetki trzech żołnierzy idących, gdy przelatuje nad nimi myśliwiec. Reklama pojawiła się po raz pierwszy 8 września i trwała do 12 września.

„To zdecydowanie MiG-29” – powiedział Pierre Sprey, który pomógł zaprojektować samoloty F-16 i A-10 dla Sił Powietrznych USA.

Zobacz też: Trump sonduje możliwość normalizacji stosunków między Izraelem i Marokiem

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zwrócił uwagę na kąt nachylenia ogona samolotu, sposób w jaki ogon jest cofnięty do tyłu oraz na rozstawienie silników, a także tunel między nimi.

Dyrektor Centrum Analiz Strategii i Technologii w Moskwie, potwierdził, że samoloty to rosyjskie MiG-29, a także dodał, że żołnierz po prawej stronie w reklamie nosi karabin szturmowy AK-74.

Komitet Trumpa  jest prowadzony zarówno przez Republikański Komitet Narodowy jak i przez sztab wyborczy. Większość niewielkich i cyfrowych darowizn zebranych przez komitet trafia na kampanię. Obraz w reklamie to zdjęcie stockowe dostępne na Shutterstock.com pod tytułem „Sylwetki żołnierzy i sił powietrznych na tle zachodzącego słońca”. Portal Politico próbował skontaktować się z twórcą, ale ten nie odpowiadał.

Zobacz też: Donald Trump: Nie miałbym problemu ze sprzedażą myśliwca F-35 dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Plakat ma być złożonym zdjęciem utworzonym pięć lat temu, przedstawia rosyjskie niebo, greckie góry i francuską ziemię.

Kresy.pl/Politico

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz