W środę zatrzymano sześciu pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Jak poinformowała służba prasowa Straży Granicznej, w środę zatrzymano sześciu pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Pięć osób zaangażowanych w pomoc cudzoziemcom przy nielegalnym przekroczeniu granicy zatrzymano w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Narewce. Obywatel Ukrainy i Polski przewozili dwoma pojazdami 8 Afgańczyków. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze Wydziału Operacyjno- Śledczego zatrzymali także dwóch Białorusinów, którzy w oddzielnym aucie pilotowali całej grupie drogę na zachód Europy. Kolejnego kuriera zatrzymano w miejscowości Zabrody. Kierujący citroenem Ukrainiec przewoził dwóch obywateli Syrii.

Z kolei funkcjonariusze Straży Granicznej w okolicy Michałowa zatrzymali 25–letniego obywatela Uzbekistanu. W prowadzonej przez niego toyocie znajdowało się czterech Afgańczyków, którzy uprzednio nielegalnie przekroczyli polsko–białoruską granicę.

Wszyscy przewożeni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Wobec kurierów prowadzone są czynności w kierunku postawienia im zarzutów za organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

Jak poinformowała w środę służba prasowa SG, dwóch kurierów, którzy przewozili w sumie 12 nielegalnych migrantów zatrzymał w Hajnówce współdziałający ze Strażą Graniczną patrol Policji.

“W sieci pojawiło się nagranie, jakoby ich nielegalna podróż do Niemiec miała zakończyć się sukcesem. Dzięki skutecznym działaniom służb wszyscy zostali zatrzymani” – czytamy w komunikacie.

Po informacji przekazanej przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Narewce patrol Policji w Hajnówce zatrzymał do kontroli dwa auta na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcy – obywatele Polski i Ukrainy przewozili w sumie 12 Irańczyków, którzy chwilę wcześniej wbrew przepisom przekroczyli polsko-białoruską granicę. W sieci pojawiło się nagranie jednego z organizatorów nazywającego się Al Nuaimi, na którym widać kurierów odbierających właśnie tę grupę migrantów. Cudzoziemcy nie byli zainteresowani składaniem wniosków o ochronę międzynarodową w naszym kraju.

Na nagraniu widać jak szybko wsiadają do aut by udać się w dalszą, opłaconą, nielegalną drogę na zachód Europy.

Zatrzymani kurierzy usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała w poniedziałek służba prasowa Straży Granicznej, funkcjonariusze SG z Placówki w Narewce zatrzymali mężczyznę i kobietę usiłujących przewieźć w głąb Europy Zachodniej 12 Egipcjan.

Dodatkowo w trakcie dalszych czynności w zajmowanym przez nich mieszkaniu ujawniono pełną linię produkcyjną grzybów halucynogennych oraz znaczną sumę pieniędzy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply